Bayram Tedbirleri Açıklandı

Bayram Tedbirleri Açıklandı

İlimizde Ramazan Bayramını huzurlu bir şekilde geçirilmesi için Yalova Valiliği ilimizde alınan tedbirleri 11 madde başlığında yayınladı.

Yalova Valisi Tuğba Yılmaz imzasıyla yayınlanan 11 maddelik tedbirlerde vatandaşlarımızın Huzurlu bir Kurban Bayramı geçirmesi için gereken irtibat telefonları da verildi.

Konuyla ilgili olarak alınacak olan tedbirler ise şu şekilde duyuruldu;

1- Ramazan Bayramı tatili 14/06/2018 Perşembe günü saat 13.00`te başlayıp, 17/06/2018 Pazar günü sona erecektir.

2- Vatandaşların Ramazan Bayramı alış verişlerini rahatlıkla yapabilmelerini sağlamak maksadıyla Belediyeler gerekli tedbirleri alacaklar ve alış veriş mahallerinde zabıta denetimlerini yoğunlaştırarak vatandaşların herhangi bir haksız kayba uğramalarını önleyeceklerdir.

3- Bayram süresince yangın, su arızaları ve temizlik konularında gerekli tedbirler alınarak bu konuda nöbetçi ekiplerin oluşturulması ilgili belediyelerce sağlanacaktır.

4- Bayram tatili süresince Maliye ekiplerince piyasa denetimlerinin yapılabilmesi için gerekli tedbirlerin alınması İl Defterdarlığınca sağlanacaktır.

5- Maliye ve Belediye ekiplerince İlimizdeki eğlence yerlerinde gerekli denetimlerin yapılması sağlanacaktır.

6- Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş. Yalova İl Müdürlüğünce tatil süresince her türlü elektrik arızalarına karşı nöbetçi ekipler oluşturularak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

7- Tatil süresince İl Sağlık Müdürlüğünce gerekli sağlık tedbirleri alınacak, acil servis yeterli halde bekletilecektir.

8- Emniyet ve Jandarma bölgelerinde vuku bulması muhtemel olaylara karşı gerekli asayiş ve trafik tedbirleri alınarak halkın huzur ve sükûn içerisinde Ramazan Bayramı tatilini geçirmeleri temin edilecektir.

9- Tatil süresince meydana gelebilecek ölüm olaylarında vatandaşların cenaze işlemlerini yapabilmelerini sağlamak üzere Belediyeler, Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi Başhekimliği ile işbirliği yaparak gerekli tedbirlerin alınması sağlanacaktır.

10- Yalovalı vatandaşlarımızın mutlu bir Ramazan Bayramı tatili geçirmeleri için yukarıdaki tedbirler alınmış olup, muhtemel aksaklıklara karşı vatandaşlarımız istek ve şikâyetlerini aşağıdaki telefon numaralarına bildireceklerdir.

11- 15 Haziran 2018 tarihinde Şaban Temuge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde yapılacak olan bayramlaşma programı ile ilgili gerekli hazırlıklar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sağlanacaktır.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle