Başbuğ Türkeş İçin 103 Fidan Dikildi

Başbuğ Türkeş İçin 103 Fidan Dikildi

Ülkücü hareketin lideri ve MHP kurucusu Alparslan Türkeş doğumun 103 yıldönümünde anıldı.

Başbuğ Türkeş’in doğum yıldönümü dolayısıyla Yalova Ülkü Ocakları tarafından Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’na 103 fidan dikildi.

Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından 81 ilde gerçekleştirilen anmalar kapsamında Yalova’da da bir etkinlik gerçekleştirildi. Ülkücü hareketin lideri ve MHP kurucu başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in 103’ncü doğum yıldönümü için Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’na giden Yalova Ülkü Ocakları üyeleri burada 103 adet fidan dikerek Türkeş’i dualarla andılar. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora Tanaçan ise, “Yalova Ülkü Ocakları olarak Genel Başkanımız Sayın Ahmet Yiğit Yildirim’ın emirleri doğrultusunda Ülkücü Hareketin kurucusu Türk'ün son Başbuğu Rahmetli Alparslan Türkeş'in doğumunun 103. yılına ithafen 103 adet fidan diktik. ‘Başbuğun Fidanları’ sloganıyla başlatılan bu çalışmada amacımız hem ülkemizde son dönemlerde gerçekleşen orman yangınlarında oluşan tahribatı onarmak hem de fidanlarımıza şehitlerimizin adını vererek onları unutturmamaktır. Bu programda emeği geçen tüm teşkilatlarımıza teşekkür eder tüm şehitlerimizi ve Başbuğ Alparslan Türkeş'i rahmet ve minnet ile yad ederiz” dedi.

Fidan dikimine MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz, MHP’li Belediye Meclis Üyeleri Adnan Kırtay ve Yavuz Bingöl, MHP İl ve ilçe yöneticileri ile Yalova Ülkü Ocakları mensupları katıldı.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle