Balık Avı Sezonu Yarın Başlıyor

Balık Avı Sezonu Yarın Başlıyor

Su Ürünleri Av Sezonu yarın resmen başlayacak. Tüm hazırlıklarını tamamlayan balıkçılar vira bismillah diyerek açılacakları denizlerin serin sularına ağlarını sarkıtacaklar.

2020-2021 Su Ürünleri Av Sezonu 01 Eylül Salı günü başlıyor. Denizlerde av yasağının bitmesine sayılı günler kala hazırlıklarını hızlandıran Yalovalı balıkçılar, yırtılan ağlarını onarıyor, teknelerinin yıpranan bölümlerini tamir ediyor, motor bakımlarını yapıyor. Balıkçılar, aylardır ayrı kaldıkları kara sulara dönmenin de heyecanını yaşıyor. Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar av sezonunun yaklaşması münasebetiyle yaptığı açıklamada kaynakların sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde, balıklarımıza yılda en az bir kez üreme imkânı tanımak ve geleceğimizin yok edilmemesi için, balıkçılarımızın avlanma usul ve esaslarına uymalarını, denizleri ve balıkları en iyi koruyacak olanların balıkçılarımız olduğunu ifade etti. Parıldar, “2020-2021 avcılık sezonunun tüm balıkçılarımız için bol kazançlı ve bereketli geçmesini temenni ediyorum'' dedi.

01 Eylül 2020 tarihinde başlayacak Su Ürünleri Avlanma Döneminde;  1380 Sayılı Su Ürünleri Kanununa göre çıkarılan Su Ürünleri Ticari Avcılığını Düzenleyen Tebliğ çerçevesinde avcılık faaliyetleri gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle