“Bakanlar Değİl, Bı̇lenler Gelsı̇n”

“Bakanlar Değİl, Bı̇lenler Gelsı̇n”

İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar, AK Parti’nin ile bakanları getirerek halkın gözünü boyamaya Yalova’nın ihtiyaç duyduğu yatırımları bir türlü alamadığı gerçeğini örtbas etmeye çalıştığını söyledi.

Tatar, “Bu ilin bakanlara değil, yatırıma, istihdama ve işi bilen insanlara ihtiyacı var” dedi.

AK Parti’yi sert bir dille eleştiren İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar son günlerde Yalova’ya sıkça gelip giden bakanların göz boyamadan ibaret bir şey olmaktan öteye gidemediğini dile getirdi. AK Parti’yi ilin ihtiyacı olan yatırımları Yalova’ya kazandırmaya davet eden Tatar açıklamasında şu detaylara yer verdi, “Yalova belediyesinde gerçeklesen yolsuzluk soruşturması neticesi yönetimi elde eden Ak parti Genel merkezi yeniden Yalova'yı hatırladı. Bu güne kadar Yalova'dan geçmez olan Bakanlar peşi sıra Yalova'mızın yolunu tutuyor. Ak parti Yalova'da bu güne kadar vermedikleri devlet hizmetlerini ve yatırım vaatlerini tekrar tekrar gündeme getiriyor. Ak partinin 18 yıllık iktidarları döneminde Yalova'ya birçok defa Cumhurbaşkanı geldi. Başbakanlar geldi. Meydanlarda esti gürledi.  Birçok bakan geldi geçti. Secim zamanı Büyükşehir belediye başkanları bile geldi birbirinden farklı sözler, hayaller ve vaatler verdiler. Secim bitince geldikleri gibi gittiler. Verdikleri sözler, vaatler havada kaldı. Unuttular. Atı alan Üsküdar’ı geçti. Yeni Hükûmetin yeni bakanları yeniden Yalova'ya geliyorlarmış̧. Biz daha öncede çok Bakan gördük. Gelirken eskiden verdikleri vaatleri tekrar mı edecekler, yoksa Yalova için yeni projelerinin sözünü̈ mü  vadedecekler. Yeni projeleri nelerdir, hep birlikte göreceğiz. Yalova'mızın ihtiyaçları var. Şehrimizin sorunları ve problemleri var. Ak partili Milletvekillerinin  bu konuda bilgisi ,kapasitesi yeterli değil ve becerileri yok.. Simdi Ankara'dan Bakanlar geliyor Yalova'mızı  gezmek için mi  geliyorlar, icraat için mi göreceğiz.

Yalova halkı hizmet bekliyor. Gençlerimiz İş derdinde, esnafımız aş derdinde, Hükûmetin Yalova'yla ilgili planlarının neler olduğunu gelen Bakanlar anlatacaktır. Zaman Teknoloji cağı, Bilgi cağı, İletişim çağı, ekonominin rekabet şartları her geçen zorlaşıyor. İktidarın bu güne kadar İlimize ulaştıramadığı, kazandıramadığı  hizmetler bundan sonra halkımızın hizmetine sunulur diye umut ediyoruz.

Salgın hastalığının ekonomik etkisinin her geçen gün daha da arttığı bir zamanda Yalovalı esnaf çaresizce çözüm aramaya çalışıyorlar. Yalova'mızın en büyük gelir kaybı Turizm ve Çiçekçilik sektöründe faaliyet gösteren esnafımızda oluşmuştur. Bu sektörlerin kaybıyla ilgili herhangi bir çalışma ve düzenleme mevcut mudur bizzat Bakanlardan duymak isteriz.

Ak Parti İl başkanına, Yalova'nın Ak partili Milletvekillerine ve Yalova'mıza gelecek olan Bakanlarımızın, son zamanlarda kamuoyunda dilden dile dolaşan, Yalova Ak partili Kadıköy Belediyesinde cereyan eden adliyeye intikal etmiş̧ olan, yüz kızartıcı olayla ilgili açıklama yapmalarını bekliyoruz. Neden yayın yasağı getirildi, neyi örtbas etmeye, neleri gizlemeye çalışıyorsunuz. Neden bu konu hakkında üç maymunu oynamaya devam ediyorsunuz.

Yalova'mıza yoldan gelip geçen Bakanlara değil, yatırıma ve istihdama katkı sağlayacak projelerle gelen her insana Yalova halkı olarak sahip çıkarız. Ak parti hükûmeti Yalova'da atalarımızın dediği gibi ‘Bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur’ sözünün en geçerli olduğu İl olarak tarihe geçecek. Yalova'da yönetime dışarıdan bakanlar değil, bu şehri bilen, bu şehri seven insanlar gelsin. Bu güne kadar Yalova'ya yaptıkları, yapacaklarının teminatıdır. Yalova Ak parti iktidarında sahipsiz bırakılmış̧, sosyal, kültürel ve ekonomik alanda büyük kayıplar yasamıştır. İyi Parti iktidarında Yalova'yı yeniden ekonomik olarak ayağa kaldıracak çalışmalarımız mevcut olup halkımızdan yalnızca yetki istiyoruz. Bu güne kadar yapılan yanlış̧ tercihlerin bedelini hep birlikte ödemeye devam ediyoruz. Daha İyi günlerde buluşmak üzere şehrimize sahip çıkacağız. İYİ Partinin iktidarında Yalova İyi olacak. Türkiye İyi olacak”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle