Atatürk Heykeli Gitti, Saat Kulesi Geldi


Çınarcık meydanında bulunan Atatürk Heykeli kaldırıldı, bunun yerine saat kulesi yapıldı. Saat kulesinin açılışı dün düzenlenen resmi bir törenle gerçekleşti. Atatürk Heykelinin Çınarcık meydanında

Çınarcık meydanında bulunan Atatürk Heykeli kaldırıldı, bunun yerine saat kulesi yapıldı. Saat kulesinin açılışı dün düzenlenen resmi bir törenle gerçekleşti. Atatürk Heykelinin Çınarcık meydanında yıkılarak kaldırılması halkın büyük tepkisini de çekmişti.

Atatürk heykelinin neden yıkıldığı, yerine yenisinin yapılıp yapılmayacağı konusunda bugüne kadar hiç bir açıklama yapılmazken, dünkü açılışa katılan Yalova Valisi Doç Dr. Yusuf Erbay, yüreklere su serpen açıklamayı da yapmış oldu. Erbay, konuşmasında Atatürk Heykelinin mutlaka aynı yere yenisinin yapılacağını vurgulayarak meydansız bir ilçenin olamayacağını belirterek, Çınarcık meydanının açılışını yaptıkları saat kulesiyle birlikte en kısa süre içersinde buraya Atatürk heykelinin yapılarak meydanın hak ettiği bir görünüme kavuşacağını sözlerine ekledi. Valinin bu açıklamasıyla birlikte Çınarcıklılar yeni bir heykelin yapılacağını da böylelikle öğrenmiş oldular.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle