Asdep Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

13 Ocak 2023 07:54
Asdep Okul Ziyaretlerini Sürdürüyor

Çocukların eğitim süreçlerinin güvenliğine ilişkin işbirliği protokol kapsamında çalışmalar gerçekleştiren Aile ve Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelleri okul ziyaretleri gerçekleştirdiler.

Eğitimin daha güvenli bir şekilde sürdürülmesi ve çocukların korunması adına imzalanan Çocukların eğitim süreçlerinin güvenliğine ilişkin işbirliği protokolü çerçevesinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu çerçevede ASDEP personelleri Çınarcık ilçesinde bulunan Firuzan Kınal İlkokulu, Hüdaverdi Aydın İlkokulu, Gülkent Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi, Gazi Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İl merkezindeki Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mevlana İlkokulu ve 700. Yıl Osmangazi İlkokulu’nu ziyaret ettiler. Okul yöneticileri ile istişarelerde bulunan ASDEP Personelleri bu anlamda yapılacak ortak çalışmaları da masaya yatırdılar.

İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Stratejileri Dairesi ve Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığınca; zorunlu öğrenim çağındaki bireylerin, eğitim-öğretim süreçleri içinde gelişimini olumsuz etkileyen suç, şiddet, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların oluşmasına sebep olacak okul içi ve dışı etkenlerin en aza indirilmesi veya ortadan kaldırılmasına ve okullarda daha güvenli ortamların sağlanmasına, çocukların suçtan ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutulmasına yönelik olarak başlatılan “Eğitim ve Güvenlik Projesi” kapsamında “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin İş Birliği Protokolü” imzalanmıştı.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle