Arslan Öğretmenleri Unutmadı

26 Kasım 2022 11:54
Arslan Öğretmenleri Unutmadı

Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan beldeki okullarda görev yapan öğretmenleri unutmadı. Arslan öğretmenlere çiçek sundu.

Öğretmenler Günü dolayısıyla beldedeki okulları ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, öğretmenleri kutladı. Öğretmenliğin çok kutsal bir meslek olduğunu dile getiren Arslan, “Sizler çocuklarımızı ve geleceğimizi emanet ettiğimiz aydınlık geleceğin mimarlarısınız. Topluma faydalı birer fert olma yolunda tecrübelerinizle bizlere ışık tutuyor; bilim, sanat, kültür ve beceriyle ülkemize ve insanlığa hizmet ediyorsunuz. Sizler, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti ile ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteriyorsunuz. Bu fedakarlığın en büyük hediyesi ise paylaştığınız ışık ile yürekleri ve zihinleri aydınlanan, yarınları da aydınlatacak olan çocuklardır. Cumhuriyet’in aydınlık ve çağdaş nesilleri, sizlerin adanmışlığınızın eserleridir. ‘Yeni nesli, Cumhuriyet’in fedakâr öğretmen ve eğitimcileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ vecizesi ile ilk ve en büyük öğreticimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün nezdinde, üzerimde sonsuz katkısı olan saygıdeğer öğretmenlerimi, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi ve tüm öğretmenlerimizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

Ardından öğretmenlere çiçekler sunarak günlerini kutlayan Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan onlarla uzun uzun sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle