Armutlu Kaymakamı Görevine Başladı

07 Ocak 2023 12:14
Armutlu Kaymakamı Görevine Başladı

Alparslan Kılıç’ın vefatı sonrasında boşalan Armutlu Kaymakamlığı görevine Yusuf Melikşah Aydın atandı. Aydın görevine başladı.

Alparslan Kılıç Armutlu Kaymakamlığı görevini yürüttüğü esnada hayatını kaybetmişti. Bu nedenle boşalan makama İçişleri Bakanlığı tarafında atama gerçekleştirildi. Armutlu Kaymakamlığı görevine Yusuf Melikşah Aydın atandı. Aydın son olarak Artova Kaymakamlığı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştu. Armutlu’ya gelen Yusuf Melikşah Aydın görevine resmen başladı.

Yusuf Melikşah Aydın Kimdir?

1992 doğumlu Kaymakam Yusuf Melikşah Aydın, aslen Amasya İli Suluova İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Kaymakamlık sınavını kazanarak 106. Dönem Mülki İdare Amiri olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. İl Merkez stajını Eskişehir’de Kaymakam Refikliği ise Kütahya ili Tavşanlı ilçesi ve Balıkesir ili Havran ilçelerinde tamamladıktan sonra Yozgat ili Çayıralan ilçesi ve Konya ili Halkapınar ilçesi Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu.

Nevşehir’de Mülkiye Müfettişi Refakatinde stajı tamamlamasını müteakip Bakanlık emriyle Amman, Beyrut, Kudüs, El-Halil, Ramallah, Sayda ve Trablusşam’da 6 ay birtakım incelemelerde bulunduktan sonra Artova Kaymakamlığı ve Ardahan Vali Yardımcılığı görevlerini ifa eden Kaymakam Aydın, İçişleri Bakanlığı’nın onayıyla Armutlu da görevine başlamıştır.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle