Altınova’da Resim Kursu Açıldı

11 Mayıs 2022 09:09
Altınova’da Resim Kursu Açıldı

Altınova Belediyesi El Beceri ve Meslek Kursları (ALMEK), çerçevesinde resim kursları eğitimleri başladı.

Altınova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik resim kursu açılıyor. Kursiyerlere; karakalem, akrilik ve yağlı boya kursları veriliyor. Altınova Belediyesi El Beceri ve Meslek Kursları (ALMEK), çerçevesinde resim kursları eğitimleri başladı. Kursları Ressam-Eğitimci İlhan Aydan tarafından veriliyor.

Altınova belediyesi sanatsal faaliyetlerine devam ediyor. Altınova Belediyesi farklı yaş ve kategoride oluşturduğu öğrenci ve yetişkin gruplarına resim kursu veriyor. İlkokul, Ortaokul lise ve büyükler gurubunda 60 kişinin katıldığı resim kurslarına ilgi her geçen gün büyüyor. Kursa katılan kursiyerlere malzeme desteği de sunan Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, kurs merkezini ziyaret ederek, çalışmaları inceledi.

“Yeni yeteneklerin ortaya çıkacak”

Altınova Belediyesi El Beceri ve Meslek Kursları (ALMEK) bünyesinde vatandaşlara birçok branşta kurs verildiğini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Sanatsal kurslarımızın bir yenisine daha başlıyoruz. Resim kursumuzla yeni yeteneklerin ortaya çıkacağına inanıyorum. Bu alanda yeteneğini keşfetmek veya eğitimini alarak ilerlemek isteyen sanatseverleri kursumuza katılmaya davet ediyorum” dedi.

Resim kursları, her cumartesi günü Altınova Belediye Düğün Salonunda saat 14.00-16:00 saatleri arasında yapılıyor.

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle