Akyol Ve Bağatar Yaşlıları Unutmadı

02 Ağustos 2022 10:44
Akyol Ve Bağatar Yaşlıları Unutmadı

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol yaşlıları unutmadı. Evlerinde yaşlılara konuk olan Bağatar ve Akyol yaşlılarla sohbet edip sorunları ve taleplerini dinlediler.

AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar ve AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Arif Laçin ile birlikte ildeki yaşlı vatandaşların evlerine konuk oldular. Konuk oldukları evlerde yaşlıların sorunlarını ve taleplerini dinleyen Bağatar ve Akyol, ilde yaşlılara yönelik çalışmalar hakkında da bilgiler paylaştılar. Yaşlıların geçmiş ve günümüz arasındaki köprü olduğuna dikkat çeken AK parti Yalova il Başkanı Muğlim Bağatar, “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan toplumumuzun en değerli varlıklarıdır. Yaşlılık dönemi itibar gerektirmektedir ki, bu aynı zamanda minnet borcumuzdur. Bir ömrün büyük kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş insanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım talep etme hakları vardır. Yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmak insanlık görevimizdir” dedi.

Büyüklerimizin en büyük mirasımız olduğuna dikkat çeken AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol ise, “Milli ve manevi değerlerimizi bizlere armağan eden, tecrübeleri ile bugünlerimizi aydınlatan değerli büyüklerimiz bizlerin en büyük miraslarıdır. Gölgelerinde huzur bulduğumuz yaşlılarımız aile bağlarımızın güçlenmesinde, kültürümüzün kuşaktan kuşağa aktarılmasında en büyük rolü üstlenmişlerdir. Şeyh Edebali’nin ‘Ey oğul! Ananı, atanı say! Bereket büyüklerle beraberdir’ nasihatini şiar edinen bir toplum olarak, saygıdeğer büyüklerimizi asla bir yük olarak görmeyip bilakis onlara hak ettikleri ilgi ve saygıyı göstermeliyiz. Sadece bayramlarda, özel günlerde değil, her gün yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz” diye konuştu.

 

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle