Akalın’dan Susic’e Ziyaret

Akalın’dan Susic’e Ziyaret

Kardeş okul ziyaretleri kapsamında Bosna Hersek’e giden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yönetici ve öğrencilerinin ziyaretleri sürüyor.

Bu kapsamda okul Müdürü Dr. Adnan Akalın, Bosna Hersek'in Donji Vakuf Şehri Belediye Başkanı Huso Susic’i makamında ziyaret etti.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yönetici ve öğrencileri Bosna Hersek’te bulunan kardeş okullarının daveti üzerine bu ülkeye gitmişlerdi. Burada sıcak bir şekilde karşılanan öğrenci ve yöneticiler ülkeyi, Bosna-Hersek kültürünü tanıma imkanı buldular. Yoğun bir programla geçen gezi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Dr. Adnan Akalın, Bosna Hersek'in Donji Vakuf Şehri Belediye Başkanı Huso Susic’i makamında ziyaret etti. Türkiye’den gelen konuklarını oldukça sıcak karşılayan Susic belediye çalışmaları ve ülke hakkında da bilgiler verdi. Ziyaret sonrasında kendisine ait sosyal paylaşım hesabı üzerinden bir açıklama yapan Akalın ise, “Huso Sušić, Bosna Savaşı’nda Donji Vakuf’un müdafaasında önemli bir komutan, şimdi ise aynı ilin 2007’den beri Belediye Başkanı... Kendisine sorulduğunda gözleri dolsa da, savaş anıları yerine Türk-Boşnak dostluğunu anlatmayı tercih ediyor.  Kendileri, bizleri makamında ağırlayarak onurlandırdılar. Tüm Boşnaklar gibi Türkiye’yi ve Türkleri çok seviyor, ülkemiz insanlarına çok selam ediyorlar” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle