AÇSH Müdürlüğü’ne Sıfır Atık Belgesi

AÇSH Müdürlüğü’ne Sıfır Atık Belgesi

Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü yapılan çalışmalar neticesinde, “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı.

Belgeyi Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz, Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin’e takdim etti.

Atıkların ekonomiye kazandırılması ve geri dönüşümü hedefleyen Sıfır Atık Projesi kapsamında çalışmalarını hızlandıran Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü gerekli şartları yerine getirerek, “Sıfır Atık Belgesi” almaya hak kazandı. Belge Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz tarafından Yalova Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin’e sunuldu. Sıfır Atık Belgesi ve kurumda yapılan çalışmalar hakkında yapılan açıklamada ise şu detaylar yer aldı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2017'de başlatılan Sıfır Atık Projesi, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkları kontrol altına almak, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakmak amacını taşımaktadır. 81 ilde 29 bin 500 kurum ve kuruluşun hizmet binasında sıfır atık sistemine geçilmesi konusunda 2 milyon 850 bin kişiye sıfır atık eğitimi verilmiş, bu kapsamda 12 Ocak 2020 itibarıyla Sıfır Atık Sistemi'ni kuran kamu ve eğitim kurumları, belediyeler, sağlık kuruluşları, sanayiciler, alışveriş merkezleri, konaklama tesisleri, havalimanları, zincir marketler, akaryakıt istasyonları ve sitelere temel seviye ‘Sıfır Atık Belgesi’ verilmeye başlanmıştır. Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak  12/07/2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete’de  yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği’nce Sıfır Atık  Yönetim Sistemi kurulmuş öncelikle sıfır atık konusunda kendi bünyemizde çalışma ekibi oluşturulmuş, değerlendirilebilir atıkların ayrı toplama sistemi oluşturularak  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ‘Sıfır Atık Belgesi”  almaya hak kazanmıştır”

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle