Açık Sinema Günleri İlgi Gördü

04 Eylül 2019 10:08
Açık Sinema Günleri İlgi Gördü

Çiftlikköy İlçesi’nde gerçekleştirilen Açık Hava Sinema Festivali vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Çimlerin üzerine oturan vatandaşlar bir döneme damgasını vuran Türk filmlerini izlemenin keyfini çıkardılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından Çiftlikköy İlçesi Mokamp Tesislerinde gerçekleştirilen, “Açık Hava Sinema Festivali” vatandaşlara nostaljik günler yaşatıyor. 02-06 Eylül 2029 tarihleri arasında Mokamp Tesislerinde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan film gösterimlerinin ilk gününde başrollerinde Kadir İnanır ve Türkan Şoray’ın yer aldığı, “Selvi Boylum Al Yazmalım” filmi gösterildi. Vatandaşlar çimlerin üzerine oturarak filmi izlediler. Oldukça güzel bir gece geçirdiklerini vurgulayan vatandaşlar, “Bu etkinliği düzenleyenlere teşekkür ediyoruz. Nostaljik bir gece yaşadık. Türk sinemasına damga vuran yapımları yine o ilk günkü heyecanla izlemek escort ankara ve aynı keyfi almak çok güzeldi” dediler.

06 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek olan Açık Hava Sinema Festivali kapsamında, Vesikalı Yarim, Uçurtmayı Vurmasınlar, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak ve Çanakkale Yolun Sonu filmleri gösterilecek. Festival kapsamında ayrıca Havai Fişek Gösterileri de düzenlenecek

Kaynak : www.yalovamiz.com

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Suat

04 Eylül 2019 18:20
Bravo, bu calismalari Yalovada ilk arkadasimiz Mehmet Asmaz duzenledi bunu gorup devam ettirenlere tesekkur ederiz