“7 Ayda 7 Milyon 500 Bin TLBorç Ödedik”

“7 Ayda 7 Milyon 500 Bin TLBorç Ödedik”

Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat göreve geldikleri günden beri esnaflara ve kurumlara 7 milyon 500 bin TL gibi önemli bir borç ödemesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Armutlu ilçesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat belediyeyi borç yükü ile aldıklarını ve önemli oranda borç ödemesi gerçekleştirdiklerini belirtti. Göreve geldiklerinde kendileri için, “Maaş bile ödeyemezler” diyenleri de yanılttıklarının altını çizen Tokat, “Göreve gelmeden önce verdiğimiz bir takım sözler vardı. Bu sözleri yerine getirme azmi ile göreve başladık. Bizden önce görev yapan tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyoruz. Biz devraldığımız bu bayrağı daha ilerilere taşıyacağız. Halk günleri düzenlemeye başladık. Bu toplantılarda belediye olarak neler yaptık. Neler yapacağız. Belediyemizin tüm mali durumu hakkında da halkımızı bilinçlendiriyoruz. Şeffaf bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyoruz.  Elbette bizde belediyeyi borçla devraldık. 7 aylık dilimde 7.5 milyon TL gibi bir borç ödemesi gerçekleştirdik. Ödemelerimiz de devam ediyor. Biz göreve geldiğimizde bize, ‘Bunlar maaş bile ödeyemeyecekler’ dendi. Bunu da boşa çıkardık. Azimle ve dik bir duruş ortaya koyarak gerek maaşlarımızı gününde ödeyerek ve gerekse borçlarımızı ödeyerek MHP’li belediyecilik anlayışının ne olduğunu herkese gösterdik. Biz belediyeyi halktan kopuk bir anlayışla yönetmiyoruz. Halkımıza hizmet için var olan belediyede neler olduğunu, nasıl harcamalar yapıldığını, nerelere yatırımlar planlandığını halkın bilmesi gerektiğine inanıyorum. Yaptığımız ve yapacağımız yatırımlarla ilçemizi turizm alanında daha da canlı bir hale getireceğiz. 2020 yılında bunun meyvelerini toplamaya başlayacağımızı herkes görecek. Biz kararlıyız, inançlıyız. Armutlu 5 yılda görmediği hizmeti bizim belediye başkanlığımız döneminde görecek” dedi.

“Susuzluk sıkıntısını ortadan kaldırdık”
Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat ilçede su sıkıntısı yaşanmadığına da değinerek, “Bizden önceki dönemde ciddi bir susuzluk sorunu yaşanıyordu. Biz buna bir çözüm ürettik. Günlük ilçeye saniyede 4 bin litre su veriliyor.  Şu ana kadar su sıkıntısı yaşamadık. İlçede halen hiç yağmur yağmasa 25 gün yetecek suyumuz var.  Yağışlar zaten başlayacak. Biz göreve gelirken susuzluk yaşanmaması için gereken tüm önlemleri alacağımızı çalışmaları yapacağımızı dile getirmiştik. Bu anlamda yatırımlarımız da devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle