55 Yıl Önce Yalova Cumartesi Pazarı


Her Pazar olduğu gibi bu hafta da nostalji haberlerimize devam ediyoruz. Bu hafta Pazar nostaljisi haberlerimizde Yalova, Termal, Çınarcık ve Altınova ilçelerimizden nostalji haberleri yer alıyor....

Her Pazar olduğu gibi bu hafta da nostalji haberlerimize devam ediyoruz. Bu hafta Pazar nostaljisi haberlerimizde Yalova Cumartesi Pazarı, Termal, Çınarcık ve Altınova ilçelerimizden insan unsuruna ağırlık verdiğimiz nostalji haberleri yer alıyor.

İşte bu gördüğünüz fotoğraf 1952 Yılında Yalova Cumartesi Pazarında çekilmiştir. Bizim ulaştığımız bu fotoğrafta yer alanların isimleri belirtilmemesine karşın fotoğrafın, 1952 yılında çekildiği  vurgulanmış.

 4 Yalovalı, bir başka Yalovalı pazarcıdan alışveriş yaparken çekilmiş bu fotoğrafta görüldüğü gibi o dönemler Cumartesi Pazarına en temiz elbiseler giyilerek çıkılır, alışverişler yapılır ve dost ziyaretleri gerçekleşirdi.

Yalova’nın muhtelif köylerinden gelen köylüler Yalova pazarında buluşur, Yalovalı dostlarıyla birlikte cumartesi gününün ilk ışıklarından itibaren gün bitimine kadar Cumartesi pazarında bir hafta sürecek ayrılıklarını sohbetlerle giderirdi.
Fotoğrafın büyük halini görmek için tıklayınız

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle