30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zaferi’nin 98. Yıldönümü pandemi dolayısıyla Yalova’da da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen sade bir törenle kutlandı.

Başkomutanlık Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. Yıldönümü dolayısıyla Yalova’da da tören düzenlendi. Korona virüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek ve maske takılarak gerçekleştirilen törene Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Ak Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile partilerin il başkanları ve kurum müdürleri katıldı. Yalova Valisi Muammer Erol, Garnizon Komutanı Tuğamiral Semih Ozangüç ve Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un Atatürk anıtına çelenk sunması sonrasında saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Bu yıl pandemi dolayısıyla askeri geçit töreni ve Vali Erol’un tebrikleri kabulü ise gerçekleştirilmedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ahmet Akyol

31 Ağustos 2020 13:49
Çelenk koyanların kıyafetleri birbirinden farklı, birinin ayağında tozluk var, diğerinde yok. Neden? Pandemi kurallarına uyularak bando eşliğinde bir tören bölüğü kent içindeki ana caddelerde bir yürüyüş yapamaz mıydı? Zafer Bayramının heyecanı topluma yansıtılamaz mıydı?