10 Kasım’a Özel Sergi

10 Kasım’a Özel Sergi

Yalova Belediyesi ile Yalova Nene Hatun Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin ortaklaşa düzenledikleri organizasyonla 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası kapsamında resim sergisi açılacak.

10-20 Kasım 2012 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Merkezi’nde açık kalacak olan sergi açılışı 10 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 14:30’da gerçekleşecek.

Çakıl taşlarıyla resimlere hayat veren Fehim İbrahimhakkıoğlu ve kızı Ebru İbrahimhakkıoğlu Yıldırım’ın eserlerinin yer alacağı sergi 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle gerçekleşecek. İlk resim çalışmalarına Öğretmen Okulu’nda başlayan Fehim İbrahimhakkıoğlu önceki tablolarını yağlı boya olarak gerçekleştirdi. 1963’ ten sonra çakıl taşları ile resimler yapan İbrahimhakkıoğlu, bu tarzın dünyadaki ilk temsilcisi oldu. Sanatçının eserleri yurtiçi ve yurt dışında resmi kurumlarda ve özel koleksiyonlarda yer aldı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok ödüle layık görülen sanatçı, halen kendi atölyesinde ve İsmek’te kurslar vermekte.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle