Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zorda Olan İnsanlığın Vicdanı

Yazının Giriş Tarihi: 15.05.2021 13:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.05.2021 13:28

Birkaç gündür insanlık adına, insan olma onuru adına çok acı verici bir hadiseleri yaşıyoruz. Tarih boyunca işgalci ve müslümanları öldürmeyi kendine hak olarak gören İsrail’in,  Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara yönelik şiddet dolu tavrı kabul edilemez.Şehit çocuklar var, gençler var,  bunun yanında yüzlerce   kişiyi de yaralaması dünyayı ayağa kaldırdı.İnsanlık bu zulümden kurtulmalıdır.…Her Ramazan ayında ve özellikle dini bayramlarda İsrail bunu hep yapıyor.İsrail’in terörist uygulamalarını lanetliyorum, insanların üzerine hava araçları ile ölüm kusan yaklaşımını , camide bedenini kahpe Yahudilere siper etmiş masum kadın, çocuk, yaşlılar, gençler…Kabul etmiyorum Uluslararası tüm mekanizmalar  çalıştırılarak Filistin’li kardeşlerimizin yanında olmamız gereken kritik bir süreçten geçiyoruz.

Müslüman kardeşlerimiz için  çokça dua edelim. Dinlerinden  dolayı zulme uğrayan kardeşlerimizi yalnız bırakmayalım. Sosyal medyada paylaşılan görsellerden sonra durumun vehametinin  boyutu  ne denli insanlık dışı muameleler ile karşı karşıya olunduğunu gösteriyor. Rabbim inancı, rengi, milleti ne  olursa olsun eziyet çeken , mağdur olan herkesi bu Ramazan ayının merhamet iklimi içerisinde kurtuluşa ulaştırsın.

Adeta açlık ve yoksulluk içinde açık hapishaneye mahkum olmuş Filistin halkı zor durumda. Aslında zorda olan bizim yüreklerimiz, kalplerimiz… Hukuk tanımaz İsrail yönetiminin arkasında hangi devletler varsa, hangi yaklaşımlar varsa inanıyorum ki mazlumun ahı altında ezilecektir. Biz bu durumda duruşumuz ile, yüreğimiz ile mazlumun yanında tam olarak olmalıyız. Orada burnu kanayan bacımız, saçlarından sürüklenerek ezilen kardeşlerimiz yüreğimizi yakıyor. Zorda olan Mescid-i Aksa değil. Zorda olan insanlığın vicdanı aslında.

Her zaman olduğu gibi ekonomik yaptırım ve İsrail mallarına tam boykot ile zalimlere yapabileceğimiz en pasif dik duruş olacaktır. Türk bayrağını her sefer elinden düşürmeyen gencin şehadete erişmesi ve naşının Türk bayrağı ile götürülmesi bizim coğrafyamızın yüklediği sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatıyor. Tarih bizi  çağırıyor, Filistin bizi çağırıyor, Kudüs bizi çağırıyor… Uçun ebabil kuşları, uçun, mazluma siper olun, zalime cehennem olun…

Artık harekete geçme zamanı. Uluslararası hangi kurum ve kuruluş varsa hepsine görev düşüyor. Kişisel olarak yapacağımız en hafif duruş dualarımızla destek olmaktır. Yazımı kaleme aldığım itibarıyla yine İsrail hava saldırısı gerçekleştirdi. Kritik süreçten geçerken İsrail  zulmü devam ediyor.Çok kötü senaryolar dillendirilirken inşallah  kötü duurm devam etmez. Uluslar arası toplum eğer bu durumda harekete geçmez ise yazıklar olsun. Filistinde hopörlerlerden yardım çağrısı ile tüm dünyaya seslenen kardeşlerimiz varken inanın boğazımızda düğümleniyor..

Duygu yükü ile kaleme aldığım bu zaman diliminde inşallah tablo daha kötüye gitmez.İsrail terör saldırıları eğer BM ‘de de mazlum Filistin halkının sesi duyulmaz ve dikkate alınmaz ise dünya çok ciddi bir eşiğe doğru gidecek.İnşallah aklıselim galip gelir.

Kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.