Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yerel Yönetimlerde Son Yıla Girilirken

Yazının Giriş Tarihi: 17.01.2023 08:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.01.2023 08:57

Aslında seçmen her an gözetim ve denetim altında tutmakta yerel yöneticileri. Çünkü doğumdan ölüme kadar her safhada yerel yönetimler hayatın içerisinde… Her an da hizmet ve yatırımı değerlendirmekte ve test etmektedir. Kişisel olarak özeleştiri ve değerlendirmeyi sık sık yaparım. Belki de mesleğim Mali Müşavirliğin kazandırdığı bir özellik. Dönemler itibarıyla karşılaştırmalı analiz yöntemi mesleğimizin olmazsa olmazı…Her dönem sonundaki verileri önceki dönemle verilerini karşılaştırıp analizinin yapılması. Sadece yatırımların değil, verilen hizmetlerin de karşılaştırmalı analizinin yapılması mümkün.

Evet, Yalova  İl Genel Meclis Üyesi olarak 4 yılın sonuna doğru yaklaşıyoruz. Hala 2019’daki ilk günkü heyecanı yaşıyorum. Aslında köylere , tabiata, doğaya olan sevgim aradan geçen yıllara rağmen hep canlı. Sosyal medyadaki takipçilerim genelde sorarlar, “ Nereden buluyorsun bu doğa manzaralarını ? “  diye…Ülkemizin dört köşesinden , her bir vatan toprağı güzel… Bu güzellikler içerisinde sosyal medyadaki dostlarımız için zaman zaman paylaşımlarla ruhumuzu dinlendiriyorum. Yeşil, mavi ne varsa hepsi insan sağlığı ve doğasına uygun… Nereye geleceğim, köy sevgisi hepimizin çocukluğuna kadar geçmişine dayanır.12 yaşımda da günümüzde 54 yaşında da köylere olan ilgim ve sevgim hep artarak devam etti. Dolayısıyla İl Genel Meclisi üyeliği benim için aslında severek ve yorulmadan yaptığım hayatımın önceliği…Görevden öte sevgi ile, adeta aşkla bağlılığın sonucu.

Sonuçta kişisel olarak 4 yılda aldığımız kararlarla köylerimize yaptığımız  yatırım ve hizmeti hem değerlendirme , hem de kalan 1 yılda nelerin yapılabilirliği üzerinde kafa yorduğumuz zaman dilimindeyiz.Öncelik, yerindelik, verimlilik bu açıdan ilk akla gelenler. Lakin karar alma sürecindeki bileşenlerin fazlalığı ortak talep ve ihtiyaçların karşılanması ile adeta toplumun ortak ifade alanının artmasına neden oluyor. Yani toplumun taleplerine göre seçilmişlerin  bunun gereğini yapmaları gayet doğal bir sonuç…

Şimdi köylerin gelecekleri adına , özellikle gençlerin hem geçmiş 4 yılı değerlendirmeleri, hem de geleceğe yönelik beklenti ve düşüncelerini alma zamanı. Her köy ziyaret programımızda özellikle gençlerle diyaloğa girer, onların düşüncelerini alırım. Bu yazımla “ Neler düşünüyorsunuz, beklenti ve talepleriniz nelerdir “ soruları ile  her bir köydeki daha fazla vatandaşımıza ulaşmayı hedefliyorum. Yalova’da yaşamayıp ilimizin değişik köylerinde doğmuş, gönül bağı olan herkesi kapsıyor bu yaklaşımım.

 Sosyal medyada da paylaşacağım yazımla köylerimizin gerek yatırım ve hizmette, gerekse de kültürel, sportif, ekonomik yönüyle de öneri ve düşüncelerinizi almak istiyorum. Her birinizin düşüncesi benim için önemli inanınız. Herbirisi de değerlendirilecek…Köy muhtarlarımız ve köylerde yaşayan hemşehrilerimiz ile her zaman iç içeyiz. Lakin uzaklarda olan, benim de köyüm ile ilgili bir fikrim, önerim var diyen hemşehrilerimize, dostlarımıza bu yazım. Aidiyet duygusu içerisinde sizlerin öneri ve katkılarını bekliyorum. Bu amaçla Facebook’ta “Yalova’nın Köyleri İçin Bir Fikrim Var “ ve “Yalova’nın Köyleri İçin Düşünüyorum”  gruplarına üye olarak da gelişmeleri hem takip edebilirsiniz, hem de katkıda bulunabileceğiniz herkese açık bir platform sizlerle büyüyecek. STK’lara ve kişisel olarak herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.