Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni Türkiye

Yazının Giriş Tarihi: 02.11.2015 06:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.11.2015 06:00

1 Kasım seçimi aziz milletimizin “AK Parti’nin tek başına iktidarının devamı” şeklindeki irade beyanı ile tamamlandı. Şimdi geleceğe bakalım. 2023 ve 2071 diyoruz.Bu hedeflere ulaşmada inanıyorum ki göreve gelecek hükümet üzerine düşeni daha da fazlasıyla yapacaktır.Tekrarlanan genel seçimde herkes daha rasyonel şekilde tabloyu gördü ve istikrarın devamı yönünde iradesini sandığa yansıttı. Nedenler, niçinler, sonuçlar üzerinde durmayacağım.

Çocuklarımızın geleceği, daha gelişmiş, kalkınmış, dünyanın ilk 10’u ligine çıkmış Türkiye için daha fazla çalışmaktan başka hedefimiz yok, olmayacak ta. Herkes mesleğinde, görev alanına giren yetki ve sorumluluğunda , görev aldığı STK’larda en iyisini, kimseyi kategorize etmeden, ayırımcılık yapmadan herkesin kardeşçe ve bir olarak aynı hedefe odaklanarak, en önemlisi de aynı gemide olmanın bilinci ve sorumluluğunda hareket edeceğine olan inancım sonsuzdur.El birliği ile aşamayacağımız problem yoktur. Terör ne kadar baskı yaparsa yapsın vatandaş kendi geleceği için “İstikrara” oy vermenin ne demek olduğunu çok iyi biliyor.

Şimdi geleceği konuşalım, şimdi daha iyi bir Altınova, daha iyi bir Çiftlikköy, daha iyi bir Termal, daha iyi bir Çınarcık, daha iyi bir Armutlu nasıl olabilir sorusuna odaklanalım ve elbirliği ile Yalova’mız için birlikte olalım. Çekişmeden, kavgadan uzak bir Yalova ile inanıyorum ki kısa zamanda ilimiz Marmara’nın incisi olacaktır. Bakış açımız bu olduktan sonra elbirliği ile, pozitif yaklaşımla üstesinden gelemeyeceğimiz problem yoktur. Yatırım ve hizmette kaliteyi daha hızlı ve rasyonel artırmak için neler yapılabilirliğini konuşalım. En iyi olana nasıl ulaşabiliriz sorusunu soralım ve cevabını hep birlikte bulmaya çalışalım. Enerjimizi gündelik konulara değil, beş yıl sonrasındaki Yalova’ya , on yıl sonrasındaki Yalova’ya odaklayarak çalışalım.İnanıyorum bunu başarabilmek zor değil.

Eğitimde, sağlıkta, sporda,ulaşımda, sektörel bazlı tüm alanlarda, STK’larda hep daha iyi olabilmenin hedefi ile inanıyorum ki önümüzdeki günler daha kalkınmış ve gelişmiş bir Yalova’nın sinerjisini toplayacaktır. Seçimin galibi Türkiye’dir, vatandaşlarımızdır. Mağlubu ise terördür, birliğimizi bütünlüğümüzü hedef alan şer odaklarıdır. Hepimiz kazandık, hepimiz kazanacağız. Herkes kişisel olarak gününün bir kısmını Yalova sinerjisi üzerine odaklanırsa inanıyorum ki çok kısa zamanda ilimiz her yönüyle lig atlayacaktır. Şimdi herkesin birbirine daha fazla empati kurma zamanı. Kırıcı olmadan, öneri ve çözümleriyle herkesi katkı yapmaya davet ediyorum. Biliyorum çözümlenmesi gereken mevcut problemlerimiz var. İleride Körfez Geçiş Köprüsü ile de karşılaşacağımız problemler olacak. Büyüyen ve özellikle de göç alan ilimizde süreç içinde problemlerin çıkması kadar doğal bir şey yoktur. Önemli olan bunları önceden görüp , hesaplayıp ona göre revize edilen planlamaları hayata geçirmektir.

1 Kasım genel seçiminin hayırlı olmasını diler, daha aydınlık ve birliktelikle “Yeni Türkiye” hedefinde birey olarak üzerimize düşenin en iyisini herkesin yapacağına olan inancımla saygılar sunarım.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.