Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yavru Kedilerimize Sıcak Yuva Arıyoruz

Yazının Giriş Tarihi: 28.09.2020 11:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.09.2020 11:39

Arkadaşımız, sevgimizi paylaştığımız, hayatlarına ortak olduğumuz hayvanlar…Evcil hayvanlar ile de kapsamı dar tutmayacağım. Doğadaki vahşi hayvanlar, okyanustaki, gökyüzündeki, toprağın altındaki, buzullardaki hayvanlar. Yeryüzünü birlikte paylaşıyoruz. Sessizce yanıbaşımızda olsalar da çok şey söyleyip çok şeyi bizimle paylaşırlar onlar. Hayatın döngüsünde onlardan bir tür çekilip alınsa ciddi sorunlar çıkacak olan dostlarımız….

Çocukluluğumdan beri hayvanlar ile iç içe olmuşumdur. 5 yaşında bir kedim olmuştu. Baktığımız ineklerimiz, koyunlarımız, tavuklarımız, ördeklerimiz derken o günün köy şartlarında Çiftlikköy’de uzun yıllar hayvanlarımız olmuştu. Gelişen ve değişen şehir yaşamının getirdiği koşullar ile günümüzde ancak evcil hayvana bakabiliyorsunuz. Çocukluluğumun en güzel yıllarında hep onlarla hayatı paylaşmışımdır.

Şimdi de öyle. Sosyal medyadan sık sık kedilerimizi görmüşsünüzdür.Gırgır adını verdiğimiz anne kedinin ilk doğumunda 4 ikinci doğumunda 5 yavrusu oldu. 3 tanesini güvenli ellerde sahiplendirdik. Yuvalarında mutlular. Şimdiki iki buçuk  aylık olan  4 yavrusunu da sahiplendireceğim. Dolayısıyla güvenli sıcak yuvalar arıyorum.3 tanesi dişi 1 tanesi erkek.Kış şartlarından etkilenmeyecek sıcak yuvası olup kabul edecek, oyun alanı güvenli bahçesi olan, özellikle de çocuk olan yuvalar tercihim olacak. Çocukların  hayvan sevgisi ve sorumluluğunu üstleneceklerinden eminim. Sosyal medyadan bana ulaşabilirsiniz. Yavrular artık süt ve mama yemeğe başladılar. Dolayısıyla kendilerini kurtarmış durumdalar. İlgilenen okurlarım için de bir cana bakabilmenin, yuvaya bir birey daha dahil edebilmenin mutluluğu hiçbir şey ile ölçülmez. Sağlık problemi olmayan, sadece sıcacık sevginizi isteyen yavru kediler için de iyi olacak. Benim fiziki şartlarımla en fazla 3 kediye bakabilme imkanım bulunduğundan dolayı sahiplendirme yolu ile diğer kedilerime yuva arıyoruz.

Çocuklara sevgi ve şefkat göstermenin, sorumluluk verebilmenin en kolay  yolu bir evcil hayvan bakmasıdır. Uzun dönemde onda belirgin olarak bu sorumluluk anlayışının daha da geliştiğini göreceksiniz.Zamanla küçücük avuçları ile beslediğini, bu sevgisinin karşılığını aldığını göreceksiniz. Aslından bu sevgi dalgasının tüm topluma yayılması temennim. Pandemi ortamında inanınız o yavrularla olan hayatı paylaşımımız çok farklı oldu. Karşılıksız sevgiyi her zaman alırsınız. Yeter ki içten sevginizi verin.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.