Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova TBMM’de 3 İktidar Milletvekili İle Temsil Edilmeli

Yazının Giriş Tarihi: 09.10.2017 11:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 09.10.2017 11:15

Yalova’mızın bir iktidar, bir muhalefet milletvekili ile mevcutta yaşadığımız tecrübeler  bize gelecek genel seçimlerde  muhalefete değil, hepsinin iktidar milletvekilleriyle oluşmasıyla yatırım ve hizmette daha iyi sonuçların alınabilmesi için önümüzdeki  dönemde  3 iktidar milletvekili ile temsil edilmemiz yönüyle bakış açımı ifade ediyorum.Siyaseti bir kenara bırakırsak 1-1 ile gelinen nokta belli. Bir de 3 iktidar milletvekilini deneyelim. “Bir elin nesi var iki elin sesi var “ demişler atalarımız boşuna mı? Tecrübe ve dinamizmi birleştiren güç birliği ilimiz için kazanım olacaktır. Yalova’mızın icraat ve hizmeti hızlıca yürütüp istikrarlı şekilde devam ettirmesi hepimizin ortak menfaati olacaktır.

Eleştiriye konu olan, eksik kalan, tamamlanmayı bekleyen konuları derinlemesine irdelediğimizde 20 yılı geçmiş ilimizin daha iyi yerlerde olması gerekirdi. Bunda birazda kendi içimizde yoğun eleştiri ve “istemezük” mantığının dönem dönem ciddi yatırımları sekteye uğrattığına hep birlikte şahit olmadık mı? Hep Karabük  örneğini veriyorum kendi kendime. Biraz araştırın Karabük şu anda nerede, Yalova nerede? Karabük Üniversitesi 2007 yılında kuruldu ve şu anda 50 bin’i aşkın öğrencisi var. Bu bile başlıbaşına bir başarı hikayesi . Varın gerisini söylemeye bile gerek yok….

Karabük’ü  bugünkü durumuna getiren uyumlu ve birlikte hareket edebilen şehrin birlikteliği. Muhalefet ve iktidar milletvekilleri şehrin ortak menfaatlerinde hep birleştiler, birlikte yol aldılar. Şehrin yüksek menfaatleri her şeyden önce geldi ve bir oldular, birlikte hareket ettiler.

Madalyonun diğer tarafından bakalım biraz…Önümüzdeki yıllarda Yalova’mızda, 20 yılı aşkın sürede gelinen nokta ve hızı belki 5 senede alacağız. Çok hızlı karar verip en doğru olanda birleşip Yalova için ortak hareket edebilmeliyiz. İki ileri bir geri devam edilirse ve nedeni de siyasette birlikteliğin sağlanamıyor olması ise hepimiz çok şey kaybederiz. Ya planlı, programlı, geleceği görerek Yalova olması gereken yere ulaşacak, ya da gelişmelerin ve büyümenin getirdiği olumsuzlukların peşine takılıp gidilecek. Daha net söylemle , problemlerle boğuşan bir Yalova ya da ne yapacağını sektörel bazda bilen, geleceği de buna göre planlayıp uygulayan Yalova. İkinci tercih gerçekleşirse kazanan hepimiz olacağız. Bu açıdan 1/50.000 lik çevre düzeni planının yapılıyor olması da ilimiz için bir kazanımdır. İlçe ilçe ne istediğini bilen ve planlamış Yalova tablosunda çalışmak, çok çalışmak hedefinde geleceğimizin daha iyi olacağına inanıyorum.

Yalova gündemindeki OSB’ler şehrimize değer katacak, işsizlik belki de sıfırlanacak. Elbette şehre ve doğaya zarar vermeden, planlı ve programlı OSB’ler önümüzdeki süreçte en önemli gündem maddelerinden olacaktır. Yalova geçiş noktası değil, “hedeflenen varış noktası” olarak  amaçlanmalı. Kişilere göre değil, resmin büyüğüne göre düşünüp hareket edersek karar vermemiz daha kolay olacaktır. Tek başına iktidar olma yolunda, Yalova’dan da destek vererek 3 milletvekillini meclise göndererek ,2023 , 2053,2071 hedefleri içinde Yalova’mızın da hak ettiği yere ulaştırmak için objektif yaklaşımla yapılacak çok şey var. Bu hedeflerin içinde Yalova’mıza neleri kazandırabileceğimizi, resmin içinde Yalova’mızın daha iyi bir yerde yer alması için kolkola vermiş 3 milletvekili ile çok şey yapılacağına inanıyorum. Yalova’dan yükselen bu kararlı duruş ve güçlü sesin karşılığını bulacağına eminim.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.