Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Türkiye Yüzyılında Köylerimizde Doğalgaz Kullanımı Daha Da Yaygınlaşacak”

Yazının Giriş Tarihi: 17.05.2023 13:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 13:34

 Bu çalışmalar sonucu doğalgazda Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın   tüm vatandaşlarımıza verdiği doğalgaz kullanımının ücretlendirilmesi ile ilgili müjdeleri bir bir hayata geçti. Doğalgaz faturalarının altındaki notlarda da görüleceği üzere enerjideki verimli çalışmaların sonucu 1 yıllık doğalgaz kullanımda ücretlendirmede ciddi istisna söz konusu olacak.

Bu tüm köylerimizde yaşayan vatandaşlarımız tarafından da olumlu geri dönüşleri alıyoruz. Köylerimizde hayat standardı her geçen gün daha da artıyor. Vatandaşımızın hem ucuz hem de kolay doğalgaz enerji kaynağı kullanımını tüm köylerimize ulaştırılması çalışmaları hızlandırılarak devam ediyor. Köylerimiz adeta doğalgaz ağı ile örüldü.

 Çiftlikköy ilçemizin köylerinde doğalgaz kullanımında gelinen noktayı şöyle özetleyebiliriz:

Çiftlikköy ilçemizin 9 köyünden, Gacık, Laledere, Kabaklı, Denizçalı ve Kılıç  ve en son olarak İlyasköy köyümüzde olmak üzere 6 'sında halen doğalgazı vatandaşımız kullanıyor.

Çukurköy köyümüzde altyapı büyük ölçüde tamamlandı, doğalgaz bağlantı kutuları konulup testler tamamlandı. Abonelik   yapılma aşamasına geçilecek.

Aynı şekilde Dereköy köyümüzde de altyapı ve sonrasında bağlantı kutuları ve test aşaması ile  süreç devam ediyor. Önümüzdeki kısa süreçte Çukurköy ve Dereköy deki vatandaşlarımız  doğalgaz kullanımı konforu ile buluşacaklar. Çiftlikköy İlçemizde 2 köyümüzde daha  doğalgazın kullanımına  geçilecek olmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Geçmiş dönemlerde yapılanların üzerine daha fazlasını günün koşullarına göre güncelleyerek eklemek için arkadaşlarımızla yoğun çaba sarf ediyoruz. Üretilen pek çok  projelerle köylerimizin, köylümüzün yanındayız. Köylerimize tersine göç ve köy nüfuslarının artıyor olması en pozitif yönü. Doğalgazın köylerimize gelmesi ile  İl Özel idaremizin inşaat yapımı ile ilgili ruhsatların verildiği müdürlüğümüze yapılan başvuru ve doğal olarak iş sayısı ciddi oranda arttı.

Köylerimizin daha cazip hale gelmesi, süreç içerisinde 2023 yılında daha da kendisini gösterecek. Çünkü ne kadar butik ve yaşanılabilir kent olsa da Yalova, yine de köylere doğru yöneliş arttı. Bu durumun doğal getirisi ya da sonucu kentlerde istenen yaşam standardının köylerde de talep edilmesi oldu. Bunlardan bir tanesi de doğalgaz…

Bizler yaşamın konforlu olmasının bir unsuru doğalgaz olduğunu biliyoruz. Isınmadan yemek pişirilmesine, banyoya kadar evlerimizde hesaplı ve hızlı erişilebilir bir hizmet. Doğalgaz gelen köylerimizde yollarda ister istemez yatırım geldiğinden dolayı  bozulmalar meydana geliyor. Burada dikkate alınması gereken husus  önemli bir hizmete ulaşılıyor olmasıdır .Doğalgaz firmasına altyapı çalışmaları  sonucu yollardaki bozulmayı eski haline getirmek koşulu ile geçiş izinleri veriliyor. Gerekli tamirat ve onarımlar yapılıyor ama yine de eski hali gibi olmaz doğal olarak. Süreç içerisinde doğalgaz gelen diğer köylerimizdeki  uygulamayı  İlyasköy,Çukurköy ve Dereköy   köyümüzde de yapacağız.

 Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol,  Yalova valimiz, il genel meclis başkanımız, il özel idaresi genel sekreterimiz ve  yöneticileri, AK Parti İl Başkanımız her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetle ve titizlikle konunun takipçisi oldular. İlçe kaymakamımız Sayın Ömer Bilgin’e ayrı teşekkürü borç biliyorum. Birlik beraberlik içerisinde her zaman istişare ederek kısa zamanda çok yol alındı, alınacak. Doğalgaz ile inanıyorum ki köylerimize olan talep daha da artacak. Köylerimizde oturan hemşerilerimiz daha kolay bir yaşam standardına kavuşuyor.. Aslında zaman hizmet ve yatırımların çeşitlenmesine ve değişimine neden oluyor.

Günümüzü çok iyi takip edip geleceği de buna göre şekillendirmek zorundayız. Köylerimizde de artık şehirlerimizin standardını pek çok alanda yakaladık diyebilirim. Çünkü Yalova ölçeğindeki illerde köyler artık şehrin mahallesi olmuş durumunda. Bunun gereği de her kurum tarafından yapılmakta, yapılmaya çalışılmakta.

İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarım ve İl Özel İdaremiz olarak bu projeksiyonla geleceğe bakmaktayız. Geleceği planlamada köylerimizin doğal dokusunu kesinlikle bozmadan, özenle adımlarımızı atmaktayız. Havanın, suyun ve toprağın önem ve önceliğinin farkındayız.

Ülkemizde yeni doğalgaz ve petrol rezevlerinin bulunması ve  işletilmeye açılması ile Türkiye Yüzyılında enerji yönüyle de lider ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu konuda dışarıya  döviz çıktısı  ciddi ölçüde azalacak ve ekonomimize katkısı olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklarımıza doğalgazın en ücra köylerimize kadar gitmesinden ötürü sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.