Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Terör

Yazının Giriş Tarihi: 22.10.2007 01:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.10.2007 01:00

Ülkemizi yıllardır kasıp kavuran teröre karşı toplumsal refleksimiz en üst seviyede bu günlerde. 15 Mehmetçik şehit edilmesi ile adeta Çanakkale Savaşındaki Kınalı Kuzular’ımız gibi şehit olan bu vatanın bağrından çıkıp gencecik yaşında kara toprağa verilen, ardında baba sevgisini tadamamış yavrularının, daha ağzında emziği, ayağında yırtık çorabıyla ağlayan yavrularımızı bu millet bağrına bastı.

Fotoğraf karelerindeki acı her şeyi anlatmaya yetti aziz milletimize.
(http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=6718&p=1&rid=2 Bu fotoğraf karelerini gören ve vicdanında en küçük merhamet kıvılcımı olan her bir vatandaşımız terörün kahpeliğine bir kez daha şahit oldu. 2 ve 3 yaşındaki yavrularımızın gözlerinden süzülen göz yaşlarını, kalplerindeki acıyı paylaşıyoruz. Sizler artık Türk Milletinin emanetlerisiniz. Başlatılan yardım kampanyalara her bir vatandaşımızın destek olduğunu görmek mutluluk verici.Birlik ve beraberlik ile alınamayacak sonuç yoktur.

Terörün iğrenç maskesi düştü. Yurdumuzun dört bir yanına giden şehit cenazelerinden sonra artık ne pahasına olursa olsun terörü ininde bitirmek için gereken ne ise kararlılıkla yapıldığına ve yapılacağından eminim. Geçmişte de silahlı kuvvetlerimiz ve polis gücümüz çok başarılı çalışmalara yaptılar. Terörü bitirecek her türlü çalışmanın sonucu sınır ötesi harekatın yapılmasına dayanıyor. Sınırlarımız dışındaki kamplarda eğitim alan ve lojistik destek alan teröristleri kamplarında bitirmek çözüm olacaktır.

Her sınır ötesi harekatta beli kırılan teröre karşı geniş kapsamlı darbenin yapılması kararlılığını millet olarak gösteriyoruz. Arkasında hangi dış destek , hangi ülke olursa olsun, Türk Milletinin önünde bu kararlılık karşısında kimse duramayacaktır. Kuzey Irak’taki otorite boşluğunu iyi kullanan terör örgütü dağılmanın eşiğindedir. Şimdiden başka ülkelere kaçma planı yapan , insanlıktan nasip almamış bu zavallılar artık nerede olurlarsa olsunlar kaçamayacaklardır. Onlara gök kubbe hapishane olacak, Mehmetçik şehit arkadaşlarının duaları ile zaferi kazanacaktır. Türkiye meşru bir harekatı en ince noktasına kadar planlamış ve en iyi şekilde uygulayacaktır. Hangi ülke olursa olsun bizim haklı mücadelemiz karşısına duramayacaktır. Son örnekte olduğu gibi 1915 olaylarını alt komisyondan geçiren ABD bile geri adım atmak zorunda kalmıştır. Bu tasarı lehinde oy kullanan üyelerden bir kısmı oylarını geri çekmişlerdir. Bu da gösteriyor ki bu milletin önünde geçmişte nasıl karşı duramadılarsa şimdi de karşı duramayacaklardır. Çünkü haklı olan biziz. Haklı olan güçlüdür. Haksız olan da ne kadar kuvveti varsa elinde sonunda mağlup olmaya mahkumdur. Tarih sayfalarında milletimizin varolma mücadelelerinde bu açıkça görülüyor. Kurtuluş Savaşındaki zaferlerimiz bu ruhla kazanıldı. Milletimizdeki bu ruh en canlı şekilde yine var. Türk Milletinin bağrından çıkan Mehmetçik, bu vatanı bölmek isteyenleri geçmişte hüsrana uğrattığı gibi gelecekte de hüsrana uğratacaklardır. Şehit babasının evladının kalan günleri için vatan borcunu kendisinin ödeyeceği şeklindeki sözleri bu milletin vatanına ne kadar bağlı olduğunun en açık delilidir.

Irak’ta dumanlı havadan nemalanmak isteyen terör örgütü kaçacak yer bile bulamayacak. Ne senaryo üretilirse üretilsin haklı olan Türkiye’nin yapacağı her türlü harekat dünya kamuoyunca çok iyi değerlendirilmektedir. “Metal Fırtına” diye senaryolar üretile dursun, istediğimiz sonucu alacak ve teröristlerden temizlenecek Irak ile artık dağılacak terör örgütü bitmeye mahkum olacaktır. Allah Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza kolaylık versin. Bu millet yanınızdadır, yanınızda olacaktır.Not:

Köşe yazımı yazdıktan sonra Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca Beldesinde PKK' lı teröristlerce 12 evladımızın daha şehit edildiği haberi geldi. Başta Şehit askerlerimizin aileleri olmak üzere tüm ulusumuzun başı sağ olsun. Acımız büyük. Bu millet her türlü düşmanına karşı gereken cevabı verecektir.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.