Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Su Şehri Yalova

Yazının Giriş Tarihi: 12.09.2023 10:24
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.09.2023 10:24

Hani derler ya , orman köylüsünün ağaçları keserken arada hem mola vermesi, hem de baltasını bilevlemesi  gibi. Durum tesbiti  her zaman doğru olana ulaştırır. Çünkü ara değerlendirmede net olarak görürsünüz gidişatı. Sonrasında yola devam….

Şehrimize hizmet yolunda 2024 yılında da program dahilinde modern yönetim anlayışı ile Meclis başkanımız ve arkadaşlarımızla çalışmaya devam edeceğiz... Burada içme, kullanma ve tarımsal sulamayı  içeren Su Stratejimiz  birinci önceliğimiz olarak  her zaman yatırımda yüksek  oranlı pay alması hedefimiz. Bilim insanlarının 2024 yazının yüzyılın en kurak yazı olacağı öngörüsü herkesin   su konusuna güncel veriler ile  daha fazla su potansiyeli oluşturulmasını zorunlu kılıyor.

 Suyun verimli ve etkin kullanımı, kayıp ve kaçakların minimuma indirilmesi, teknolojik sulama yöntemleri, yağmur hasadı, sanayinin su kullanımı, yeni su kaynaklarının bulunması, suyun güvenliği konusunda şehrimizin tüm paydaşlarının ve yöneticilerimizin üzerinde hassasiyetle durması gereken başlıca ana konu başlıkları...

Özetle su konusunda her bir hemşehrimizin öncelikle israf etmeden, kısıtlı bir kaynağın kullanımı şeklinde bakması gerekmekte. Suyun kıymeti bilinmeli. Çünkü kolay elde edilmiyor. Ve olmayınca da hayat duruyor.

 Vatandaşlarımızın da şehrin yöneticilerinden beklentilerinin neler olduğunun da farkındalığı içerisinde uzun yıllar sonrasının planlamasının güncellenerek Su Şehri Yalova özelliğinin daha fazla olması yönüyle ortak akıl ile tüm tarafların yoğunlaşarak geleceğimiz için daha fazla yol alınması gerekiyor. Bizler bu sorumluluğumuzun farkındayız ve Su Seferberliği  yaklaşımıyla şehrimize olan sorumluluğumuzun gereğini geçmişte olduğu gibi gelecekte de maksimum düzeyde yapacağız.

Elbette bu bir süreç ve yatırım kararı alınınca da sonucu almak yılları alıyor. Kuraklık ve küresel ısınma herkesin elini çabuk tutması gerçeğini önümüze koyuyor. İlimizde özellikle ana isale hattının yenileme çalışmalarından dolayı Yalova Belediye Başkanımız Mustafa Tutuk’u kutluyorum. Zor bir kararı verdi ve kayıp kaçak oranı ciddi ölçüde düşecek. Hattın geçtiği alanlarda ister istemez toz ve çamur olacaktır, lakin şehrimizin geleceği için bu yatırımı çok önemsiyorum ve destekliyorum.

Büyük ölçekli olan ve şehrimiz için önemli su konusundaki yatırımları da kamuoyu yakından takip ediyor. Bileşik kaplar yönüyle  tüm ilimiz için kapasite artırımının yanında uzun yıllar su konusundaki taleplere cevap verecek planlama ve somut yatırımlar ile ilimizde 2024 yazının ve sonrasının getirebileceği potansiyel talepleri de karşılanacaktır.

Elbette su konusunda yapılan çok çalışma oldu, olacak da. Gelecek te de bu çalışmaların içerisinde bir hemşehiriniz olarak  hassasiyetle ve geleceği de iyi planlayarak Yalova’mız için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.