Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Nasıl Bir Yalova?

Yazının Giriş Tarihi: 16.07.2010 01:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.07.2010 01:00

Çocukken pek çok hayallerimiz vardı, “Büyüdüğüm zaman en güzel okullara gideceğim, doktor olacağım, en güzel elbiseleri giyeceğim, mutlu ve güzel yuva kuracağım, pembe panjurlu evim olacak, çocuklarımla maça gideceğim…” Ortak nokta hep gelecek hayalinde büyüklerimizden gördüğümüz mutluluk paylaşımı. Hatırlarım, 30’lu yaşlar hep ulaşılmaz gelirdi bana. Şimdi 40’lı yaşları neredeyse ortaladım. Geriye dönüpte baktığımda yıllar su gibi akıp geçti, geçiyor.

Bizler neyi hayal etmiştik? Çocuklarımız neyi hayal ediyorlar? On yıl sonrasını, yirmi yıl sonrasını hayal edip planlayabiliyor muyuz? Şehirler planlanabiliyor mu? Kağıt üzerinden gerçek hayata geçirilebiliyor mu? Yalova için neler hayal ediyoruz? Nasıl bir Yalova olmalı? Nasıl bir Yalova olmamalı? Kendimize soruyor muyuz? Yönetenlerimize soruyor muyuz? On yıl sonrasının Yalova’sı nasıl olacak diye?

Hayal etmek düşünmenin, düşünmek planlamanın, planlamak işe başlamanın, işe başlamak ise bitirmenin yarısıdır. Yalova’nın gerçekten düşünsel planda ufkunu açacak beyinlere sahip olduğunu biliyorum. Kendi mesleğinde zirveye ulaşmış,en iyi olmak yolunda gencecik yaşına rağmen adından bahsettiren bu beyinlerin bir tarafında hep Yalova’nın olduğunu biliyorum. Yurt dışında olan, ülkemizin değişik metropollerinde üst düzey yönetici olan ve hep gözü kulağı Yalova’da olan bu beyinlerimizi artık gerçek düzleme almanın zamanı geldi.

Nasıl Bir Yalova? Sormak, akıl almak öyle gocunulacak bir şey değil elbette. En iyi ben bilirim diyenler her zaman yanılırlar. Teknolojide bir saatte bile çok eski kalırsınız. Yaşlanmak için saçlarınıza akların düşmesine gerek yok. Yenilenmezseniz eski kalırsınız. Onun için bence işe hayal etmekle başlamak lazım. İyi hayaller, yapıcı düşünceler ile gün gelir hayallerinizi gerçekleştirirsiniz. Ama hayal etmezseniz “Günün cari çukurunda” boğulursanız Yalova’ya vereceğiniz hiçbir şey olmaz. Düşünen Yalovalı hemşerilerime güvenim sonsuz. Biliyorum ki onlar ötelemeden, itelemeden, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden nelerin yapılması gerektiğini biliyorlar. Onlar Yalova’nın kendi potansiyel gücünün farkındalar. Bu farkındalık bence pozitif enerji yüküyle Yalova’nın kırılması gereken kabuğunu bir anda avantaja çevirecektir. Yeter ki ortak doğrular etrafında birleşilebilsin!Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.