Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gençlerimizle Ülkemizin Geleceğini İnşa Ediyoruz

Yazının Giriş Tarihi: 23.05.2023 12:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.05.2023 12:15

Öncelikle ilk turda aziz milletimizin iradesi hayırlı olsun. Milletimiz ne diyorsa o. İkinci tura sayılı günler kala  aziz milletimizin sandıkta göstereceği irade ile Cumhurbaşkanı seçilecek. Birinci turda en fazla oy alan iki aday arasında geçecek olan yarışta sandıkta çıkacak olan sonuç Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını muhtemelen seçim gecesi  en geç 9-10 gibi netleşmiş olacak. İlk turda olduğu gibi sandığa yoğun oy verme katılımının olacağını düşünüyorum. Bunu yurt dışında başlanan oy verme katılımının yüksekliği net olarak gösteriyor. Diğer yandan  herkes te ilk turda olduğu gibi tüm programını seçime göre yeniden düzenledi. Uzak illere oyunun bulunduğu şehre giderek demokrasinin gereği vatandaşlık  görevini yapacak her yaştan seçmene rastlıyoruz. Oy verme günü ayakta zor duran, lakin sabahın 7.30 unda sandık başına gelmiş amcamız çok duygulandırdı. “ Amcacığım daha çok erken “ dediğimizde aldığımız cevap çok duygulandırdı. “ Evladım çok yaşlıyım, bir dakika sonrasında ne olacağım belli değil. Bu can bu bedende iken görevimi yapayım” demesi herkese örnek oldu.

İkinci tur seçimlerin de kardeşçe, tarafların hoşgörüsü içesinde, kazananın tüm milletimizin olacağı sonucun çıkacağına inanıyorum. Demokrasinin tecellisi olacak seçimlerin sağ duyu ile herhangi  bir olumsuzluğa meydan verilmeden kardeşçe olmasını temenni ediyorum. Oy kullanımı da hem daha basit, hem de tek oy pusulasının olması sandık başında hızlıca oy kullanımını sağlayacak. Sayım işlemi de buna paralel olarak kolay olacak. Seçim kurullarına gitmesi ile seri şekilde girişler gerçekleştirilip televizyon ekranlarından sonuçları takip edeceğiz. Anadolu Ajansının her seçimde olduğu gibi bu seçimde de resmi sonuçlar açıklanana kadar takipte olacağız. Elbette siyasi partilerde kendi kurdukları sonuç alım sistemleri ile sandıklardaki müşahitleri ve temsilcileri kanalları ile ıslak imzalı sandık sonuç tutanakları hızlıca işlenerek veriler karşılaştırılacak ve sonuçlara ulaşılacak. Şimdiden çıkacak olan sonucun milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Gelelim konumuza…

Çağımız hızla değişiyor ve yenilikleri de beraberinde getiriyor. Teknolojik gelişmeler bu hızla giderken siz eski tas eski hamam , kişisel gelişiminize birşeyler ekleyememişseniz doğal olarak inandırıcılığınız da kalmamış demektir. Bakınız artık bilgisayarla tanışma yaşı birin altına düştü.Bu iletişim ortamında kabuğunu kırmış, dünyadaki örneklerine bir tık kadar yakın olan gençlere, yeni gerçekleştirilebilir hedefler  sunamazsanız onların yaşamlarında yok olmuşsunuz demektir. Günümüzün gençleri sorguluyorlar, düşünüyorlar, değerlendiriyorlar, görüyorlar. Onlar bizden daha iyi imkanlara sahipler, onlar için zaman daha hızlı geçiyor. Dünyanın parmaklarının ucunda olduğu ortamda en iyi olan ve olması gerekeni daha iyi algılayıp anlamaları gayet doğal. Gençler her alanda  daha fazla yer almalılar. Ancak bu yolla hızla dönen dünyayı yakalarız.  Küçük tepeleri herkes aşar. Önemli olan Everest’ e tırmanmaktır. Hedefiniz eğer Everest olursa başarıyı yakalarsınız. Küçük tepeleri hedef alırsanız baştan başarısız olacağınız kesindir. Çünkü aldığınız hedef zaten başarılı olmanızı sağlamayacaktır. Kollektif birliktelikten uzak, paylaşılmayı ve aynı hedefe kilitlenmemiş organizasyonlar başarısız olmaya mahkumdur.

Her zaman başarılı insanlar mevcut durağan yapıyı değiştirip daha iyi olanı hedefleyen ideal ve iddialı insanlardır. Konuşup eleştiri yapmanın ötesinde nasıl daha iyisi yapabilir sorusuna düzinelerce cevap sıralayanlar belirleyecek geleceği. Onlar başarıyı yakalayacaklar. Yarım asrı geçen yaşamımda yenilenmenin en büyük kazanım olduğunu her gün yaşayarak öğrenen bir kardeşiniz olarak siz gençlere birkaç önerim olacak; Sizin dışınızda bir dünya var. Hep dışsal çevreye duyarlı olunuz. Sizin dışınızdaki insanlar neyi, nasıl düşünüyorlar? Onlara kulak veriniz. İnsan olarak değer veriniz tabii öncelikle. Hiç kimseyi küçük görmeyiniz. Biliniz ki generallerden oluşan bir ordu kaybetmeye mahkumdur. Değer verdiğiniz ölçüde destek göreceğinizden emin olunuz. Destek gördükçe de değer verilirsiniz.  Daima bilgi paylaşımına giriniz. Ne kadar bilgiyi paylaşırsanız grubun sahiplenmesi ve ortak hareket etme seviyesi artacaktır. Planlamanızı, iş bölümünü, geleceğe bakışınızı hep birlikte ve istişare etmeye dayalı yapınız. Benim fikrim en doğru ve uygulanabilir fikirdir diye yola çıkarsanız başta kaybetmişsinizdir zaten. Tüm bireylere öyle değer veriniz ki her biri sistemin bir parçası olduğunun bilincinde ve sorumluluğunda olsun. Uçağın elektronik devreleri ne kadar kıymetli ise iniş takımlarındaki bir vidanın da aynı değeri vardır. O vida görevini yerine getirmezse iniş takımları açılmayacak ve uçağın yere çakılmasına yol açacaktır. Bundan dolayı grubunuzun her bireyi kıymetli olduğu bilinmelidir. Zaten sosyolojik ve psikolojik etmenler bireyin kendisini ifade edebildiği ve grubuyla özdeşleştirebildiği derecede başarının arttığını göstermektedir. Psikoteknik verilere sık sık başvurunuz. Kamuoyunun beklenti düzeyini iyi algılarsanız yol haritanız da çizilmiş olacaktır. Doğal olarak kısa zamanda bu beklentilere cevap vererek başarıyı elde edersiniz. Yoksa yaptım oldu dayatmacı mantığı sizi bir yere götürmeyecektir.

Siz gençlerimize güveniyor ve her fırsatta destek olmanın yolunu arıyorum.Çünkü sizler geleceğimizsiniz. İdealler ve ülkülerle sizler daha iyi bir Türkiye tablosundaki yerinizle gurur duyuyorum. Bu tabloda eğer bir fırça izi bana da düşerse sizlerle her platformda üzerime ne düşerse varım. İletişim kanallarından bana ulaşan siz değerli gençlerimiz için her zaman elimden geleni yapmayı öncelik olarak görüyorum, göreceğim.

Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.