Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dostlarımıza Bir Telefon Kadar Yakın Olmalıyız

Yazının Giriş Tarihi: 08.12.2020 15:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.12.2020 15:39

Ne iş yaparsanız yapınız, sosyal statünüz ne olursa olsun bu kırmızı çizgileri eğer dikkate almaz ve önemsemeden devam ederseniz gün gelir tökezlersiniz ve bu tökezlemeniz size gerçekten geriye dönülemez başarısızlıklar dizisinin başlamasına neden olacaktır.

Pandeminin birinci yılını doldurduğu bu günlerde  öncelikle daha fazla değer vermeyi bilemezsek ,hayata sadece kendi gözlüklerimizle  bakarsanız hele hele bir de kişisel hırs ve gelecek beklentisi  kör etmişse artık yapılacak bir şey yoktur. Şimdi herkese daha fazla değer verip onlara bunu hissettirmemiz gerekiyor. En yakınımıza bile dokunamayıp, ellerinden öpemeyip yüzyüze aynı ortamda bile olmaktan imtina ettiğimiz bu günlerde kıymet bilmek daha anlamlı. Telefonla bile olsa birbirimize destek vermeliyiz. Karantinada en fazla ihtiyaç olan dost sesidir. Onlardan bunu esirgemeyelim lütfen. Hal hatır sormak, moral vermek. Görünmeyen bir düşmana karşı verdiğimiz bu savaşta hepimiz birbirimize destek vererek  bu günleri aşacağız inşallah…Bir çok yakınlarımızı, sevdiklerimizi hastalıklarını öğrendiğimizin üzerinden  birkaç gün geçip  vefat ediyorlar.Ne olur tedbirlere harfiyen uyalım. “Kişisel izolasyonumuzu en azından 14 gün yapalım, dişimizi sıkalım biraz ne olur? “

Hayatın her safhasında adaletle karar verebilmek  çok önemli. Adaletin yerini hemşehricilik, iş arkadaşlığı, gelecek derdinin yerini alırsa adaletsiz yönetimin sonucu hiçliğe doğru gidiştir. Zaten süreç içerisinde sizde anlarsınız. Arabanın gidişinde benzininiz olmaz, lastik patlar, yanlış yola girersiniz, yolcular mola yerinde kaybolur vs.vs. Başarı ve başarısızlık arasında öyle ince çizgi vardır ki. Bu çizgide karşılık beklemeksizin etrafınızda eğer çok değil 3-5 kişi varsa sırtınız yere gelmez. Çünkü onlar her zaman doğru olanı söyleyecekler, yanlış olanı da ortaya koyacaklardır. Çünkü idealizm bunları gerektirir. Bulunulan statü ve görevi eğer atlama taşı olarak görüyorsanız o taş size çok ağır gelecektir, taşıyamayacağınız kadar. Çünkü hakkını verememeye, her şeye ve herkese şirin görünmeye çalışacaksınızdır. Hele hele dün dündür , bugün bu gündür mantığı ile doğruya eğriye, eğriye doğru demeye başlamışsanız inandırıcılığınız kalmayacak bir süre sonra fokurdanmalar başlayacak , bu fokurdanmalar sonucu ekip lideri pozisyonunuz tartışılacak , bir zaman sonra da bindiğiniz dalları kestiğinizin farkında bile olmadan düşüvermişsiniz. Bazen hayat bekle gör politikasının en doğru olduğunu gösteriyor. Sabır ve metanet zamanın en iyi ilaç olduğunu hep ispatlamıştır.

Hayat hep ince çizgiler üzerindedir. İpteki sirk cambazının belki işi daha kolaydır. Onun altında emniyet ağı vardır ama sizin altınızda emniyet ağı yoktur. Düştünüz mü bir daha size bakan olmaz. Çünkü siz hak etmişsinizdir. Kendi elinizle kendinize bu kötülüğü yapmışsınızdır. Çok dillendiririm. “En büyük kötülüğü kişi yine kendisine yapar, başka hiç kimse yapamaz.” Kişilerin başarısı iyi lider olma vasıflarına bağlıdır. Herkes yönetici olabilir ama lider olamaz. Yöneticiler de öyle kişisel hırs ve ihtirasın etkisi altında kalmışsa gün gelir başarısızlıkları yüzüne gözüne bulaştırır.

Gençlerimize tavsiyem ilkeli, idealist olmalarıdır. Ama hiçbir zaman kendilerini kullandırılacak pozisyona getirmemeleridir. Zaten bunu anlarsınız karşınızdakinden. Onun ne kadar samimi olduğunu yaklaşımlarından, ses tonundan, bakışlarından anlarsınız. Çok okuyup dünyayı takip ediniz. Kişilere bağımlı kalmayınız. Ne kadar kendinizi iyi yetiştirirseniz o kadar doğru karar alırsınız. Nerede olursanız olunuz siz değerinizden bir şey kaybetmezsiniz. Hayat inişli çıkışlı yollarla doludur. Önemli olan hedefe emin adımlarla ama planlı ve kararlı olarak gidebilmektir. Günlük rüzgarlar hatta fırtınalar bile sizi o zaman etkilemeyecektir inanın.  Başka bir yazımda buluşana kadar kalın sağlıcakla…

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.