Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Devlet Millet Elele Bu Günleri Aşacağız

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2023 09:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 09:10

Canımız 10 ilimizde. Çok duygu yüklüyüz ve adeta gelecek yeni bir kurtarılma haberine odaklandık. Yıkılan bina sayısı , yaralılarımız ve maalesef depremde kaybettiğimiz canlarımızın sayısı her geçen gün artarken devletimiz ve milletimiz adeta her şeyini seferber etti.

7 Şubat Salı günü sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı toplantı ile  10 ilimizde olağanüstü hal ilan edileceğini ve gerekli prosedürün işletileceğini milletimize duyurdu. Mevsimsel şartlar çok zorlu bir çalışmayı gerektiriyor. Tüm illerden akan gönüllüler, STK  ‘lar, sivil ve resmi kurum kuruluşlar süreci en iyi şekilde yönetilerek bir an önce enkaz altındakilerin kurtarılmalarına odaklanıldı. Adeta hava köprüsü kurularak hem bölgeye erişim, hem de bölgeden yararlıların merkezi hastanelere sevkleri sağlanıyor.

Diğer yandan da provakatörler de yerinde durmuyorlar. İllere bakan düzeyinde çalışmalar sürerken bu hainler sosyal medyadan olabildiğince yalan yanlış paylaşımlarına devam ediyorlar. Cumhuriyet savcılıkları bu hesaplara gerekli  işlemleri yapıyorlar.

Ülkemizin dört yanından deprem bölgesine her türlü yardım ve insan gücü akmaya devam ediyor.  Yurt dışından da her türlü yardım geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın 08.02.2023 Çarşamba günü deprem bölgesinde olmasının planlandığı paylaşıldı.

Yazımı yazarken haberlerden 52. saatte kurtarılan her bir vatandaşımızın  haberleri hele hele çocuklar her şeye bedel. İnşallah bu sayı artacak. İlimizden iş makinesi ve araç konvoyu Salı günü yola çıktı. Yardım malzemeleri de toparlanıp tasnif edilerek tırlarla deprem bölgesine ulaştırılıyor. Burada yardımcı olan gençleri kutluyorum. İyi ki varsınız. AFAD banka hesaplarını paylaşmıştı. Vatandaşlarımız da yoğun şekilde parasal destekte bulunuyor. Ülkemiz adeta seferberlik içerisinde. Yalova Magder , K77 ve İHH ekibi AFAD ekibimizle seri şekilde hemen deprem sabahı yola çıktı ve Kahramanmaraş’da  kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

Bu arada silahlı kuvvetlerimiz her türlü imkanını seferber etti. Mehmetçik deprem bölgesinde her türlü çalışmasını sürdürüyor. Hasar gören bina sayısının fazla olması ve zamanla yarışır halde herkes bunun bilincinde…

Her türlü organizasyon ve talep AFAD üzerinden yapılmalı. Daha hızlı ve yerindelik bu şekilde sağlanmış olması önemli …

Allah devletimizin, milletimizin yardımcısı olsun.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.