Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Arkadaş ! Yurduma Alçakları Uğratma Sakın

Yazının Giriş Tarihi: 08.09.2015 05:00
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.09.2015 05:00

Dağlıca’da yüreğimiz yandı. Şehit olan vatan evlatlarının hepsinin acısını yaşıyoruz. Şimdiye kadar vatan için şehit olmuş güvenlik güçlerimiz, Mehmetçiklerimiz, Öğretmenlerimiz, korucularımız, polisimiz… ne kadar canımızdan kaybettiklerimiz varsa hepsi Şehitlik mertebesindeler. Canlarını bu vatan için verdiler, veriyorlar. Gazilerimiz de bedenlerindeki o ulvi mücadelenin nişanlarını taşıyorlar. Hastanelerde tedavi altında olan gazilerimize acil şifalar diliyorum. Bu kutsal mücadelede tüm benliği ile vatanı için gözünü esirgemeyenlerin hepsi başımızın tacıdır. Onların aileleri de , yavruları da, akrabaları da başımızın üzerinde yeri vardır. Onlar sayesinde bu vatan ayakta ve terörün kirli ellerine karşı duruluyor.

Terör ile mücadelede şimdiye kadar çok acımız oldu. Günümüzde de bu mücadele devam ediyor. Hem de en sıcak günleri yaşıyoruz… Kim ne derse desin , terör amacına ulaşamayacak. Kimden nasıl yardım ve destek görürse görsün bu millet geçmişte olduğu gibi bu gün de içinde bulunduğu ortamdan çıkıp refaha erecek. Kimsenin şüphesi olmasın. Dış mihraklar ne kadar içerideki maşalarını kullanırlarsa kullansınlar emellerine ulaşamayacaklar. Anadolu’mun insanı ne kadar kötü durumda olursa olsun zafer ile çıkmasını bilmiştir, bilecektir. Yeter ki biz bir olalım, birlikte olalım. İstiklal marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a kulak veriyorum;

Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma sakın;
Siper et gövdeni, dursun bu hayasızca akın.
Doğacaktır sana va'dettiği günler Hakk'ın...
Kim bilir, belki yarın, belki yarından da yakın.

O güzel günler yakın. Bunda en küçük bir şüphem yok. Çünkü bu millet sabretmesini bildiği gibi kendisine yönelik tehditlere karşılık vermesini ve zaferle çıkmasını da bilmiştir. Siyaset arenasında konuyu bulanık suya götürmek isteyenlere de söyleyeceğim tek söz “yanlış yolda “ olduklarıdır. Millet iradesinin tecellisi ve çıkan sonuç üzerine milletin verdiği görevden kaçanları tarih affetmeyecektir. Bu gün bir olma günü iken, bu gün güvenlik güçlerimizin yüreğinde birleşme günü iken söylemlerimize daha dikkat etmeliyiz. Sosyal medyada paylaşım ve iletilere bakıyorum da maalesef düşmanımızı sevindiren ortamın burada da sürdürülmek istendiğini yakinen takip ediyorum. Terörist ile bölge halkını, etnik köken üzerine topyekün suçlayıcı paylaşımların bir adım sonrasını düşününüz lütfen. Masum vatandaşımızı , vatanına , milletine , devletine, bayrağına bağlı vatandaşlarımızı rencide edici, karalayıcı söylemler bizi bir yere götürmez. Aksine terörün değirmenine su taşınmış oluyor.

Etnik köken üzerine oynanmak istenen bu oyun ülkemizi Suriye, Irak yapmak isteyenlerin kirli tezgahıdır. Şehit olan güvenlik güçlerimiz içinde o bölgenin insanı yok mu? Onların canları yanmıyor mu? Lütfen daha dikkatli olunsun ve bölgesel-etnik köken üzerine topyekün karalama kampanyası karşısında yanılgıya düşmeyelim.

Allah aziz milletimizle, silahlı kuvvetlerimizle…. Terör ya bitecek, ya bitecek.Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.