Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Yazının Giriş Tarihi: 23.10.2017 06:07
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.10.2017 06:07

Şanlı sayfalarla dolu tarihimizin onur çiçeği, milli egemenliğimizin bu en büyük bayramı, onu sonsuza kadar yaşatmaya ant içmiş olan yüce Türk Milleti’ne kutlu olsun!

Her ulusun tarihinde buhranlı dönemler yaşanmıştır. Bazı milletler karşılaştıkları sorunları yenememişler, bazıları ise karşı karşıya kaldıkları güçlükleri yenebilmek azim ve kararlılığını göstermişlerdir. Türk Milleti, karşılaştığı güçlükler ne kadar büyük olursa olsun, onları daima yenebilen ender uluslardan biridir.

Yakın tarihimizdeki ulusal bağımsızlık savaşı ve onu takiben kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bütün mazlum ulusların bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş ve onların dimağlarında ve kalplerinde özgürlük meşalesini alevlendirmiştir.

Egemenliği kayıtsız şartsız asıl sahibi Türk Milleti’ne veren Cumhuriyetimizin kuruluşu ile Türk toplumu, büyük ATATÜRK’ ün önderliğinde, ortak amaçlar etrafında sımsıkı kenetlenerek, tarihte eşi görülmemiş bir hız ve şevkle kendisini yenilemiştir.

Bayramlar, sadece coşku ve heyecan içinde kutlanıp geride bırakılan zaman dilimleri değildir.

Bayramlar, bu coşku ve kıvançla birleşerek, onları tarihimize mal eden olayları beraberce hatırlamak ve düşünmek suretiyle gelecek için dersler çıkarmak, el ve gönül birliği ile daha nicelerine aynı heyecan ve mutluluklar içinde kavuşabilme azmini tazelemek amacı taşımalıdırlar.

Geçmişi şan ve şerefle dolu tarihimizin bu en büyük bayramını da, bu duygu ve düşüncelerin ışığı altında, her yıl aynı şevk ve heyecanla kutlayacağımıza, her defasında egemenliğimizin sembolü, hak ve özgürlüklerimizin yıkılmaz kalesi Cumhuriyeti sonsuza kadar korumaya ve yaşatmaya tekrar ant içeceğimize inanıyorum.

Unutmayalım ki, TBMM’ nin üstünde hiçbir güç yoktur!

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, dava arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor; Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı / Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

GÜNÜN SÖZÜ:

“Bir milletin karakteri, o milletin kaderini tayin eder.”

ATATÜRK DİYOR Kİ:

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ KURAN TÜRKİYE HALKINA TÜRK MİLLETİ DENİR. .. NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!..”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.