Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun!

Yazının Giriş Tarihi: 23.10.2023 12:44
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.10.2023 12:44

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 29 Ekim 1923’te kuruluşunun yıl dönümünü büyük bir şevk ve onurla kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Şanlı sayfalarla dolu tarihimizin onur çiçeği, millî egemenliğimizin bu en büyük bayramı, onu sonsuza kadar yaşatmaya ant içmiş olan yüce Türk Milleti’ne kutlu olsun!

Her ulusun tarihinde buhranlı dönemler yaşanmıştır. Bazı milletler karşılaştıkları sorunları yenememişler, bazıları ise karşı karşıya kaldıkları güçlükleri yenebilmek azim ve kararlılığını göstermişlerdir. Türk Milleti, karşılaştığı güçlükler ne kadar büyük olursa olsun, onları daima yenebilen ender uluslardan biridir.

Yakın tarihimizdeki ulusal bağımsızlık savaşı ve onu takiben kurulan genç Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bütün mazlum ulusların bağımsızlık mücadelelerine örnek olmuş ve onların dimağlarında ve kalplerinde özgürlük meşalesini alevlendirmiştir.

Egemenliği kayıtsız şartsız asıl sahibi Türk Milleti’ne veren Cumhuriyetimizin kuruluşu ile Türk toplumu, büyük ATATÜRK’ ün önderliğinde, ortak amaçlar etrafında sımsıkı kenetlenerek, tarihte eşi görülmemiş bir hız ve şevkle kendisini yenilemiştir.

Bayramlar, sadece coşku ve heyecan içinde kutlanıp geride bırakılan zaman dilimleri değildir.

Bayramlar, bu coşku ve kıvançla birleşerek, onları tarihimize mal eden olayları beraberce hatırlamak ve düşünmek suretiyle gelecek için dersler çıkarmak, el ve gönül birliği ile daha nicelerine aynı heyecan ve mutluluklar içinde kavuşabilme azmini tazelemek amacı taşımalıdırlar.

Geçmişi şan ve şerefle dolu tarihimizin bu en büyük bayramını da, bu duygu ve düşüncelerin ışığı altında, her yıl aynı şevk ve heyecanla kutlayacağımıza, her defasında egemenliğimizin sembolü, hak ve özgürlüklerimizin yıkılmaz kalesi Cumhuriyeti sonsuza kadar korumaya ve yaşatmaya tekrar ant içeceğimize inanıyorum.

Unutmayalım ki, TBMM’ nin üstünde hiçbir güç yoktur!

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü, dava arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor; Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı’nı / Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

CUMHURİYET FAZİLETTİR.

CUMHURİYET, ULUSAL ONURUMUZUN SİMGESİDİR!

CUMHURİYET’İMİZİN 100’ ÜNCÜ YILI KUTLU OLSUN!

NE MUTLU TÜRK’ ÜM DİYENE!

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
Yükleniyor..
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.