Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Zoru Başaran Yalovalı

Yaklaşık 4 yıl önce Yalova’dan ABD’nin Newyork kentine giden Yazar-Reklamcı Faruk Acar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Genel Sekreterlik görevine seçildi. Öncelikle Newyork’ta bulunan Yalova

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yaklaşık 4 yıl önce Yalova’dan ABD’nin Newyork kentine giden Yazar-Reklamcı Faruk Acar, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun Genel Sekreterlik görevine seçildi.

Öncelikle Newyork’ta bulunan Yalovalıları bir araya getiren Acar, daha sonra da Türkçe yayınlanan www.turkishgazete.com ve Türkish Gazete adında Aylık bir bülten çıkartarak ABD’deki Türkleri bir araya getirdi. Bir süredir Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu (TADF) içinde çalışmalar yapan Acar, önceki gün Federasyonun Genel Sekreterlik görevine getirildi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, (NY Başkonsolosluğun verdiği rakamlara göre;) Amerika’da yasayan 600.000 den fazla Legal Türk’ün ABD ile ilişkilerinden sorumlu. Sadece Tri-State diye adlandırılan New York, New Jersey ve Connecticut’da 300.000 Türk yaşıyor. Bir o kadar da illegal Türk’ün varlığı da biliniyor. ABD’ deki eyaletlerde Federasyona bağlı 32 aktif üye dernek var. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Dış Türkler Federasyonları içinde En Büyük Federasyon olduğu biliniyor.

(TADF) Genel Sekreterlik görevini daha önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Dış İlişkiler Danışmanı AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış ve CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ yapmıştı. Faruk Acar bu göreve, ABD`ye geliş tarihine göre en çabuk seçilen ilk Genel Sekreter olma unvanına sahip Türk ve Yalovalı oldu. Arkadaşımız Faruk Acar’a yeni görevinde Yalovamiz.com olarak başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.