Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yürüyen Köşk’ten Canlı Yayın Yapıldı

Atatürk’ün ölümünün 68. yılı anısına Yürüyen Köşk’ten canlı yayın yapıldı. Haber Türk TV kanalından canlı olarak yapılan program yoğun ilgi görürken, Atatürk’ün bir çevre abidesi olan Yürüyen Köşk

Haber Giriş Tarihi: 10.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Atatürk’ün ölümünün 68. yılı anısına Yürüyen Köşk’ten canlı yayın yapıldı. Haber Türk TV kanalından canlı olarak yapılan program yoğun ilgi görürken, Atatürk’ün bir çevre abidesi olan Yürüyen Köşk her yönüyle ele alınarak programda dinleyicilere geniş kapsamlı olarak aktarıldı.

Yürüyen Köşk bahçesinde kurulan stüdyodan canlı olarak yayınlanan programda Atatürk’ün Yalova’ya olan ilgisi ve yaptıkları da değerlendirildi. Gülgün Feyman'ın sunumu, Habertürk Analisti Erol Mütercimler’in yorumları ile gerçekleşen programda, Yalova Valisi Doç.Dr. Yusuf Erbay ve Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu konuşmacı olarak katıldı.

Yaklaşık 90 dakika süren canlı yayında Yalova Belediye Bandosu da çaldığı marşlarla programa renk kattı. Atatürk’ün Yürüyen Köşkü içinde bulunan özel eşyaları ve Köşkün yürütülmesinde yapılan çalışmalarında ayrıntılı bir şekilde ele alındığı programda, konuşmacıların tümü Yalova’nın bir Kültür şehri olması gerektiğinin altını çizerek “Her tarafında Atatürk’ün izlerinin bulunduğu, Türkiye Cumhuriyetin kurulmasında ve gelişmesinde önemli katkıları olan Yalova’nın, Türkiye’nin Kültür Başkenti olması gerekiyor” şeklinde konuştular.

Yalova Valisi Doç.Dr Yusuf Erbay ve Yalova Belediye başkanı Barbaros Binicioğlu canlı yayında Atatürk’ün o dönemlerde Köşkü nasıl yürüttüğünü fotoğraflarla birlikte göstererek Atatürk’ün her konuda olduğu gibi mühendislik açısında da bir dahi olduğunu söyledi. Erbay ve Binicioğlu yaptıkları konuşmalarda Atatürk’ün kenti Yalova’da yönetici olmaktan ötürü gurur duyduklarını, Yalova’da Atatürk’ün miraslarına sahip çıktıklarını belirterek, Yalova’yı, Atatürk’e layık bir kent yapabilmek için çaba sarf ettiklerini söylediler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.