Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Yürüyen Köşk Dünyaya Tanıtılmalı"

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman'ı makamında kabul etti. Salman'dan Yürüyen Köşk hakkında bilgiler alan Arıtman, "Yürüyen Köşk tüm Dünya'ya tanıtılmalı" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.12.2016 08:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Yürüyen Köşk Dünyaya Tanıtılmalı"

"Çocuğuma Dokunma" konulu konferansa katılmak için Yalova'ya gelen, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman'ı makamında ziyaret etti. Yalova hakkında konuğuna bilgiler veren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Atatürk'ün tüm dünyaya çevrecilik dersi verdiği Yürüyen Köşk'ün hikayesini de anlatmayı ihmal etmedi. Salman'dan Yürüyen Köşk'ü dinleyen Arıtman, "Bu köşk ulu önderi Atatürk'ün ileri görüşlülüğünün bir örneğidir. Dünyanın çevrecilikten haberi dahi olmadığı bir dönemde buradan verdiği çevrecilik dersi ile herkese örnek olmayı bilmiş bir lider. Burasının tanıtımı çok önemlidir. Atatürk'ün çevreye verdiği önemin yaşayan şahidi olan bu köşk sadece Türkiye'ye değil tüm dünyaya tanıtılmalıdır" dedi.

Yürüyen Köşk'e olan ilginin her geçen gün daha da arttığını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ise, "Ulu Önderi'in en önemli emanetlerinden birisini Yalova'da barındırmanın haklı gururu içerisindeyiz. Ulu Önder İstanbul ve Ankara dışında en fazla zamanı Yalova'da geçirdi ve Yürüyen Köşk'te burada geçirdiği zamanların çoğuna ev sahipliği yaptı. Bir çok önemli karar da burada alındı. Biz bu köşkün tanıtımı için göreve geldiğimiz günden beri var gücümüzle çalışıyoruz. Son olarak Türkiye Jokey Kulübü ile birlikte Veliefendi Hipodromunda Yürüyen Köşk koşusu yaptık. Bir çok ulusal kanalda Yürüyen Köşk'ün hikayesini anlattık. Burasının dünyaya tanıtılmasının gerekli olduğu fikrine bende katılıyorum. Yalova Belediyesi olarak Yürüyen Köşk'ü tanıtmak adına elimize geçen her fırsatı değerlendireceğiz" diye konuştu.

Ziyarette Cumhuriyet Halk Partisi İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman'a Atatürk'ün dalını kesmemek adına köşkünü yürüttüğü Çınar ağacının bir yaprağı ve Atatürk'ün Yalova'da geçirdiği günlerinin anlatıldığı, "Yalova Benim Kentimdir" adlı kitap da hediye edildi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.