Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yürüyen Köşk Artık Her Yerde

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde Unilever İş İlköğretim Okulu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Çorlu Şubesi'nin katkıları ile 'Öğretmen Atatürk' başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde Unilever İş İlköğretim Okulu ve Atatürkçü Düşünce Derneği Çorlu Şubesi'nin katkıları ile 'Öğretmen Atatürk' başlıklı bir konferans gerçekleştirildi.

Araştırmacı Yazar Nurten Arslan konuşmacı olarak katıldığı konferansta, öğrencilere Yalova’daki Atatürk’ün Yürüyen Köşkü ve Atatürk’ün çevreye bakış açısı anlatıldı Konferansta konuşan Nurten Arslan, Mustafa Kemal Atatürk'ün hemen hemen her konuda bilgili bir insan olarak karşımıza çıktığını söyledi. 'Askeri konuda bilgili olması, hatta en iyi olması bile normal karşılanabilir, çünkü o askeri bir eğitim görmüştür' diyen Arslan, 'Birçok savaşa katılmış başarılı olmuş, bir askerin gelebileceği en yüksek rütbeye çok genç yaşlarda sahip olmuştur. Ama siyaset, tarih, dil, din, çevre, edebiyat, şiir, tarım, eğitim ve bunun gibi konularda bile söz sahibi olması, hatta bu konuda eğitim almış insanların bile hatalarını bulabilmesi gerçekten hayret vericidir. Bir bakıyorsunuz kara tahtanın başında harf öğretiyor, bir bakıyorsunuz şapka giyiyor, bir bakıyorsunuz tiyatro eseri oynatıyor, bir bakıyorsunuz tek bir ağaca zarar vermemek için Yalova Köşkü'nü 4 metre 80 santimetre geriye taşıyacak yöntemi buluyor. Ankara'da caddelerin kaç metre olacağını hesap ederek şehirleşme planları yapıyor. Pekiyi Mustafa Kemal bu kadar farklı dallarda bu kadar yoğun bilgiye nasıl ulaşmıştır? Maalesef onun çocukluğunu anlatırken tarlada karga kovalamasının dışında da bir şeyler yaptığını söyleyebilseydik, bu sorunun cevabını merak etmezdik' ifadelerini kullandı.

Unilever İş İlköğretim Okulu Müdürü İsmet Dündar ise, 'Öğrencilerimizin Atatürk ile ilgili daha bilinçli ve ilkeli düşünce yapısına sahip olmalarını mümkün kılmak için bu tür etkinliği gerçekleştirdik” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.