Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yumrudere Barajı'nın %35'i Tamamlandı

DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk,  Armutlu ilçesinde sulama amaçlı olarak geçtiğimiz yıl faaliyete sokulan Armutlu Yumrudere ve Sarpdere Göleti ile  Yalova Kazımiye Deresi Islah çalışmalarını inceledi. Çelenk Yumrudere göletinin %35'inin tamamlandığını dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.07.2017 12:22
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yumrudere Barajı'nın %35'i Tamamlandı

DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Armutlu ilçesinde sulama amaçlı olarak geçtiğimiz yıl faaliyete sokulan Armutlu Yumrudere ve Sarpdere Göleti ile Yalova Kazımiye Deresi Islah çalışmalarını yerinde denetleyerek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.  Armutlu ilçesinde bulunan  Sarpdere Göleti ile 2 bin 130 dekar, Armutlu Yumrudere Göleti ile de 2 bin 880 dekar araziye su temin edilecek

Armutlu Yumrudere Göleti, Marmara Bölgesi’nin Marmara Havzası içerisinde,  Yalova ili, Armutlu ilçesi, Hayriye köyü sınırları içerisinde, Hayriye köyünün yaklaşık 3,5 km kuzey batısında yer alıyor. Yumrudere Göleti sulama amaçlı olup, temelden 34,50 metre yükseklikte, 1, 14 milyon metreküp depolama ve 961 bin metreküp aktif hacimli, 295 metre kret uzunluğunda kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa ediliyor. Brüt 2 bin 880 dekar tarım alanına basınçlı borulu şebeke sistemi ile su sağlayacak olan Yalova Armutlu Yumrudere Göleti projesinde % 35 fiziki gerçekleşme sağlandı.

DSİ Bursa Bölge Müdürü Hayati Çelenk, Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında yapımı devam eden Yalova Kazımiye Deresi Islah çalışmalarını inceledi. Çelenk,dere ıslah çalışmaları sonucunda  3 mahalle ve 400 dekar arazinin taşkınlardan korunacağını yapım çalışmaların %25’lik bölümünün tamamlandığını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.