Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO Üniversite Öğrencilerine Burs Verecek

YTSO’dan Yurt İçinde Örgün Eğitim Gören Üniversite Öğrencilerine Burs İmkânı Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Becan üniversite öğrencilerine burs verecekleri duyurusunda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 01.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO Üniversite Öğrencilerine Burs Verecek

YTSO Başkanı Tahsin Becan imzası ile yayınlanan duyuruda, "2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılı için üniversite öğrencilerinden burs başvurularını 01 Ekim 2013- 25 Ekim 2013 tarihleri arasında kabul edecek olan Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, belirlediği şartlar kapsamında 4 yıllık üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verecektir. 2013-2014 Eğitim dönemi içerisinde dört yıllık üniversite öğrencisi veya dört yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize burs verilecektir. Öğrencilerimiz Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’nın belirlediği şartlar dâhilinde başvuru formu ile birlikte hazırlayacakları evraklar ile 25 Ekim 2013 Cuma günü mesai saati bitimine kadar müracaatlarını yapabilirler. Başvuru sayısının verilecek burs sayısından fazla olması durumunda, kriterleri uygun olan kişiler arasından noter huzurunda çekiliş yapma işlemi uygulanacaktır. Odamıza iletilen formlardan evrak, onay, imza yâda belge eksikliği bulunanlar değerlendirmeye alınmayacaktır" denildi.
Başvuruda istenecek belgeler ise şu şekilde bildirildi;
a) Lise diploma fotokopisi veya lise onayı
b) Nüfus cüzdan fotokopisi
c) İkametgâh Belgesi
d) Gelir ve maaş belgeleri
e) İkamet edilen konut kira ise kira kontratı, konut kredisi ödeniyor ise bankadan alınacak yazı.
f) Ara sınıflarda okuyan öğrenciler okuldan alacakları transkript belgelerini başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir. (100 Üzerinden en az 60 veya 4 üzerinden en az 2,4 not ortalaması ve tüm derslerden geçmiş olma şartı aranmaktadır.)
g) Burs Talep Formu (www.ytso.org.tr)

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.