Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YTSO İl Kadınlar Kurulu “Anayasa Platformu”na Katıldı

Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla TOBB’un Ankara’daki programına Yalova İl Kadın Girişimciler Kurulu adına Başkan Süheyla Uzuneser, Başkan Yardımcısı Rezan Dikici ve Emine Yüksekol katıldılar.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YTSO İl Kadınlar Kurulu “Anayasa Platformu”na  Katıldı

Yalova İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Süheyla Uzuneser yaptığı açıklamada, Anayasa Platformu adı altında bir araya gelen 13 meslek örgütü ve sivil toplum kuruluşlarının TEPAV Sekreteryası’nda düzenlediği geniş katılımlı anayasa vatandaş toplantısının altıncısı 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle Ankara’da yapılmıştır.

TOBB-ETÜ’de yapılan toplantıya TOBB Başkanı Sn.M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TBMM Başkanı Sn.Cemil Çiçek, TBMM anayasa uzlaşma komisyonunun Akp,Chp,Mhp,ve Bdp’li üyeleri, yerel ve ulusal Stk temsilcileri ve TOBB’nin kadın girişimciler kurulunun 81 ilden gelen temsilcileri katılmıştır.

Yeni anayasa ile ilgili önceden belirlenen10 ana başlıkla ilgili çalışma yapılmıştır. Toplantıya yaklaşık 500 kadın katılmıştır. 10’ar kişilik gruplar halinde oluşturulan masalarda konular ayrıntılı olarak tartışılmış, düşünceler paylaşılmış ve sonrada oylama yapılmıştır. Son derece verimli bir toplantı olmuştur. Böyle bir toplantıya davet edildiğimiz ve düşüncelerimizi özgürce ifade ederek yeni yapılacak anayasaya ufakta olsa bir katkımız olacağı için kurul olarak mutluyuz” dedi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.