Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

YSMMMO Önemli Konukları Ağırladı

Yalova Defterdarı Mustafa Karadeniz ve Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili İlhan Akçay, Yalova Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (YSMMMO)’nı ziyaret ettiler.

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2021 13:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
YSMMMO Önemli Konukları Ağırladı

Yalova SMMM Odası önemli konukları ağırladı. Yalova Defterdarı Mustafa Karadeniz ve Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili İlhan Akçay ile Sakarya SMMM Oda Başkanı Ertuğrul Kocacık, Yalova SMMMO’sını ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Yalova SMMMO Başkanı Bülent Keğaz, Yalova ve oda çalışmaları hakkında konuklarına bilgiler verdi. Sakarya ve Sakarya’da ki çalışmalar hakkında bilgiler veren Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı Başkan Vekili İlhan Akçay ile Sakarya SMMM Oda Başkanı Ertuğrul Kocacık ise Yalova’da olmaktan mutlu olduklarını dile getirdiler.
Yalova Defterdarı Mustafa Karadeniz ise 7326 sayılı vergi yapılandırması kanununa ilişkin uzatılan başvuru süresinin sonuna yaklaşıldığını dile getirerek, “Vergi dairesine ödenmemiş vergi ve diğer borçların tamamı ile bunlara bağlı gecikme zamları ve faizleri yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi) oranında güncelleme yapılarak hesaplanarak borcunuzu ödeyebilirsiniz. Vergi aslına bağlı cezaların (vergi ziyaı) tamamen siliniyor. Vergi aslına bağlı olmayan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının %50’sinin siliniyor. Ödenmemiş Motorlu Taşıtlar Vergisinin aslı ile bunlara bağlı faizler yerine Yİ-ÜFE oranında güncelleme yapılarak hesaplanan borcu ödeyebilirsiniz. Trafik para cezaları ve diğer idari para cezalarının tamamı ile bunlara bağlı faiz, gecikme faizi ve gecikme zamları yerine Yİ-ÜFE oranında güncelleme yapılarak hesaplanan borcu ödeyebilirsiniz” hatırlatmasında bulundu
Yalova SMMMO Başkanı Bülent Keğaz odayı ziyaretlerinden dolayı konuklarına teşekkür etti. Yalova Defterdarı Mustafa Karadeniz ise ziyaretin anısına Keğaz’a çiçek sundu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.