Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılmaz, "Vergi Vatandaşlık Görevi"

Vergi Haftası Yalova'da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Yalova Defterdar Vekili Zeynel Yılmaz hafta dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, verginin bir vatandaşlık görevi olduğun söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 23.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yılmaz, "Vergi Vatandaşlık Görevi"

Vergi Haftası 24 Şubat - 2 Mart 2014 tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Bu kapsamda bir mesaj yayınlayan Yalova Defterdar Vekili Zeynel Yılmaz ise verilen hizmetlerde verginin önemine değindi. Vergi vermenin bir vatandaşlık görevi olduğuna da dikkat çeken Yılmaz, "Vatandaşlarımıza verilecek olan tüm kamu hizmetlerinin, en hızlı, en etkin ve en verimli şekilde yürütülebilmesi için, gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Vergi, yalnızca kamu giderlerini finanse eden bir kaynak değil, aynı zamanda ekonomik büyümeyi teşvik eden, istihdamı, sanayileşmeyi özendiren, haksız rekabeti önleyen, sosyal adaleti düzenleyen, tasarrufları ve sermaye birikimini sağlayan en önemli araçlardan biridir.
Köklü bir vergi bilincinin ve vergiye gönüllü uyumun oluşturulamadığı bir toplumda yeterli düzeyde vergi toplanamayacağı açıktır. Vergi Haftası etkinlikleri ile vatandaşlarımızda vergi bilincinin oluşturulması, vergiye gönüllü uyumun sağlanması, idare - mükellef arasında güven ortamının sağlanması ve verimli bilgi akışının gerçekleştirilmesi suretiyle değişimin sürekli hale getirilmesi hedeflenmektedir. Bu doğrultuda, Vergi Haftasında bir taraftan geleceğimizin vergi konusunda bilinçli ve kararlı mükellefleri olacak çocuklarımıza ve gençlerimize Vergi bilinci aşılanırken, diğer taraftan mükelleflerimiz ve vatandaşlarımızla çeşitli platformlarda bir araya gelerek etkili bir iletişim ortamının sağlanmasına çalışılacaktır. Vatandaşlarımıza vergi vermenin bir ödev, bir zorunluluk ama bunların hepsinin ötesinde bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatılacaktır. Mükellef ve vergi dairesi el ele, gelin bu haftayı birlikte kutlayalım. Vergi haftası, hepimizin bayramı olsun. Yalova Defterdarlığı olarak bizler, mükelleflerimizle sıcak iletişim kurmanın sevincini, kendimizi en samimi yollardan anlatabilmenin keyfini ve verginin önemini paylaşabilmenin gururunu yaşıyoruz. Sizler de vergi bilincine sahip, gönüllü vergi uyumuna katkıda bulunan vatandaş olmanın sevincini yaşayın. Hedefimiz; Etkin İdare, Mutlu Mükellef, Güçlü Bir Türkiye" dedi.Program Belli Oldu

Öte yandan Vergi Haftası Programı da netleşti. Kutlamalara 24 Şubat 2014 Pazartesi günü saat 09:30'da Atatürk Anıtı'na çelenk konulması ile başlanacak. Saat 10:30'da Yalova Defterdar Vekili Zeynel Yılmaz ve beraberindekiler Yalova Valisi Esengül Civelek'i makamında ziyaret edecekler. Ziyaretin ardından 11:30'da KİPA AVM'de stant açılışı gerçekleştirilecek. 13:30'da Defterdarlık personeli Yalova Defterdar Vekili Zeynel Yılmaz'ı makamında ziyaret edecek. Yalova Defterdar Vekili Zeynel Yılmaz ise saat 14:00'de defterdarlık personelinin Vergi Haftasını kutlayacak.

26 Şubat 2014 Çarşamba günü saat 12:00'de ise ilde vergi rekortmeni olanlar Uygulama Oteli'nde düzenlenecek olan törenle ödüllendirilecekler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.