Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yılın Son İrap İzleme Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2022 yılının son Yalova İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2022 08:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yılın Son İrap İzleme Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Bu yılın 2. ve son İRAP İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Yalova Valisi Muammer Erol başkanlığında düzenlendi. Toplantıya vali yardımcıları, kaymakamlar, ilgili kurum ve kuruluşların yetkilileri de katıldılar. Toplantıda her kurumun yetkilisi sırayla söz alarak İRAP kapsamında kurumsal olarak neler yaptıkları hakkında sunumlar gerçekleştirdiler. İlin olası bir deprem öncesinden sonrasına kadar tüm planlamasının yapıldığı plan, ilde olası afetlerde can ve mal kaybının en aza indirilmesini hedefliyor. Planın 2021 yılında Yalova Valisi Muammer Erol’un onayı ile devreye girdiğini ifade eden Yalova İl Afet ve Acil Durum Müdürü Doğan Tonçer, “Bu plan 5 yıllık hazırlanan bir plan. Yalova İl Afet Risk Azaltma Planı 02 Temmuz 2021 tarihinde Yalova Valisi Muammer Erol tarafından onaylandı. Artık gönül rahatlığıyla, Yalova deprem başta olmak üzere tüm afetlere hazır” dedi.

İRAP Nedir?

İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP), mevcut ilin afetselliğini ve afetlerin olası etkilerini ortaya koyan ve bu etkileri en aza indirebilmek için afetler olmadan yapılacak çalışmaları eylemler biçiminde gösteren, sorumluları tanımlayan plandır. Plan kapsamında iller, birbirinden farklı afet risklerine sahip olduğu için öncelikli tehlikeler, riskler, risk azaltma eylemleri o yereldeki paydaşlarla ortaya konup en kısa sürede uygulamaya geçirilmesi hedeflenmiştir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.