Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yıldız, “Dönüşüm İçin Net Bir Tarih Vermek Mümkün Değil”

Yalova Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, Yalova Belediyesi tarafından yapılan ve meclisin onayladığı Ulaşım Master Planı kapsamındaki dönüşüm sayesinde toplu taşımada bir devrim yaşanacağını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 05.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yıldız, “Dönüşüm İçin Net Bir Tarih Vermek Mümkün Değil”

Yıldız projenin maliyetinin ise 8-10 milyon TL’yi bulacağına vurgu yaptı.
Yalova’da Ulaşım Master Planı ile geçilmesi hedeflenen toplu taşıma için net bir tarih vermenin mümkün olamayacağını dile getirerek, “Ortada olan en somut şeyin ise bu dönüşüm sayesinde ildeki toplu taşımanın devrim yaşayacağıdır” dedi.

Minibüsçüler Odası Başkanı Fahrettin Yıldız, yaptığı açıklamada, toplu taşımada yapılacak dönüşüm ile ilgili çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Termal ve Altınova minibüslerinin çalışmaması yönündeki sıkıntıyla uğraşmaktan değişim ile ilgili çalışmaların aksadığına vurgu yapan Yıldız, öncelikle diğer illerdeki çalışmaları incelediklerini söyledi. Yıldız, “Şu anda diğer il ve ilçeleri gezdik. Artı ve eksileri değerlendireceğiz” diye konuştu.

Değişim ile 167 tane ‘m’ plakalı minibüslerin midibüs dönüşümlerini yaparak kartlı sistemde çalışacağını ifade eden Yıldız, “Şirket ya da kooperatif kuracak olan minibüsçüler çok daha az miktarda araç ile hizmet edeceği ve tüm minibüs hattı sahiplerinin kurulacak olan yapıya eşit şekilde kar ortak olacağı bildirildi. Minibüslerin güzergahı da yapılacak çalışma sonrası belirlenecek” dedi.
Değişimle ilgili tam bir tarih vermenin mümkün olmayacağını ifade eden Yıldız, şöyle dedi: “Bu değişim master planında alınan karara göre belki 3 ay önce belki de 3 ay sonra yapılacak. Yapılan değişim dönüşüm çok büyük bir dönüşüm. Bu belki 8-10 milyonluk dönüşüm. Böyle bir dönüşümün meclis kararına uyacak diye bir şey yok. Ama biz ona uyumak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.