Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni Yıldan Umutlu Olmak İstiyoruz

Yalovalı Tema gönüllüleri 2012 yılına kahvaltılı toplantıyla veda ettiler. Karaca Kafe’de toplanan gönüllüler yıl içinde yapılan çalışmaları değerlendirdiler. 2013 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili planlar yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.12.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yeni Yıldan Umutlu Olmak İstiyoruz

Toplantıda TEMA üyelerine hitap ederek 2013 yılından umutlu olmak istediklerini dile getiren Tema Yalova İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Yıl boyunca ayda bir defa tüm gönüllüler bir araya geldik. Her ay aramıza yeni gönüllüler katıldı. Amacımız çevre sorunlarına karşı duyarlı insan sayısını arttırmaktır. Bizler sesimizi çıkarmadığımız taktirde dünyamız giderek yaşanmaz hale geliyor. Tarım topraklarımız talan ediliyor. Havamız, suyumuz kirleniyor. Yeşilimiz yok oluyor. İklim değişiyor. Bu kötü gidişe seyirci kalırsak, gelecek nesillerin, evlatlarımızın sağlıklı bir yaşam sürmesini nasıl sağlayacağız.

Biz gelecek nesiller tarafından iyi sözlerle ve iyi duygularla anılmak istiyoruz.
Atalarımızdan yadigar topraklarımıza sahip çıkmakla onlara karşı vefa borcumuzu da ödemiş oluyoruz.

Yalova’da birinci sınıf tarım topraklarının imara açılması, sanayiye kurban edilmesi, ormanlarımızın taş ocaklarıyla tahrip edilmesi, denizimizin acımasızca kirletilmesi, barajımızı tehlikeye atacak yeni imar alanlarının yaratılması, plastik atıklardan oluşturduğumuz çöp dağlarının Samanlı sıradağları içinde yeralması, tersaneler bölgesi arkasında planlanan genişleme çalışmaları, İzmir otobanın verimli Altınınova arazilerinin tam ortasından geçmesi ve bu otobanın Yalova’da yaratacağı nüfus artışı ve sanayi tesislerinin Yalova’ya taşınma girişimleri bizleri endişeye sevkeden konuların başında gelmektedir. Yine de yeni yıldan, 2013 yılından umutlu olmak istiyoruz.

Tüm TEMA gönüllülerine birlikte yaptığımız etkinlikler için teşekkür ediyorum. Değerli basınımızın ve Yalovalı çevre dostlarının bizlere verdiği desteğe şükranlarımızı sunuyorum. Yeni yılın Yalovamıza ve ülkemize iyilikler getirmesini diliyorum" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.