Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni Projeler İçin İlk Adım Atılıyor

Yalova Belediyesi'nin ilin değişik noktalarında il merkezleri oluşturmasına imkan tanıyacak olan birbirine bağlı çalışmaların ilk adımı önümüzdeki günlerde atılacak.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yeni Projeler İçin İlk Adım Atılıyor

Yalova Belediyesi'nin içerisinde yer alacağı parkın yapılacağı Atatürk Stadyumunun olduğu alan için Gençlik ve Spor Bakanlığından exper gönderiliyor.

Yalova'ya bir kaç değişik merkeze bölecek, 2'nci üniversitenin önünü açacak, sosyal alanlar ve spor tesislerinin yapılmasına imkan tanıyacak çalışmanın ilk adımı önümüzdeki günlerde atılıyor. Yalova Belediyesi bu kapsamda ilk olarak yeni hizmet binasını yapacağı alanın alınabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı ile protokol imzalayacak. Bu protokol öncesinde Yalova'ya gelecek olan experler arazinin değerini belirleyecek. Ardından bu arazinin değerince spor tesislerinin yapılması bir anlaşmayla taahhüt altına alınacak. Arazinin tahsisinin ardından bu arazide yeni belediye binası yapılacak. Yalova Belediyesi'nin yapılacak olan yeni binaya taşınmasının ardından mevcut bina ve Yalova Üniversitesi'nin boşaltacağı diğer binalar da 2'nci üniversite yapılması için bir Vakıf Üniversitesi'ne verilecek. Şu ana kadar bir kaç üniversitenin başvuru yaptığı öğrenilirken bu konuda ki görüşmelerin de sürdüğü biliniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.