Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yeni MAG Eğitimleri 28 Kasım’da Başlıyor

Mahalle Afet Gönüllüsü olmak isteyen gönüllüler için eğitimler 28 Kasım 2007 Çarşamba günü başlıyor.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Eğitimlerin başlaması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Yalova Magder Başkanı Sabri Karaçam; “Afetlerde ilk 72 saatlik süreç hayati önem taşımaktadır. Altın saatler olan bu sürede ulaşılabilen afetzedenin yaşama şansı çok yüksektir. Mahalle bazında örgütlenen ve mahallesinde bulunan konteynırdaki ekipman ve alınan eğitimlerle bilinçli müdahale ekiplerini mahallenizde oluşturma imkanı elde edilecek. Profesyonel ekipler gelene kadarki süreçte görev alan MAG’lar daha sonra profesyonel ekiplerle görev paylaşımına giderek her türlü zorlu afet sonrası durumda etkin görev alacaktır.

Afet öncesi süreçte de “Afet Bilincinin” kazandırılması yönünde eğitim çalışmaları ile yerel bazda gerek okullarla gerek sivil toplum kurumlarıyla işbirliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Yalova Mag-Der olarak kurumsallaşmasını derneğimiz ile sağlayan MAG’ların arasında mahalleli halkımızı daha da artan sayıda görmek ve gönüllü olmayı sorumlu olmak ile eşdeğer tutmayı birlikte paylaşmaktayız.

Yalova ilimizde 200’ün üzerinde MAG oluşumuna katılmak isteyen gönüllü hehşehrilerimiz için yeni bir fırsat olan bu eğitimlere katılmak isteyenler, derneğimizin 0.226.8127755 veya 0.538.2856200 nolu telefonlarından ayrıntılı bilgi alabilirler” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.