Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yazıcı STK Temsilcileri İle Buluştu

Gümrük ve Ticaret eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı Yalova'da sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2017 08:52
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yazıcı STK Temsilcileri İle Buluştu

Burada konuşan Yazıcı, "Biz ülkenin bugününü değil geleceği inşa ediyoruz" dedi. Avrupa ülkelerine de gönderme yapan Yazıcı, "Avrupalılar insanlık değerleri açısından ayrımcılık yapıyorlar" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı partisinin referandum çalışmaları kapsamında Yalova'ya geldi. Uygulama Otelinde gerçekleşen buluşmanın açılış konuşmasını AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak gerçekleştirdi. Öztabak konuşmasında, "Bugün burada anayasa değişikliğini anlatmak adına STK temsilcilerimizle bir aradayız. Bütün Türkiye'de halkımıza bunları anlatıyor ve evet demelerini istiyoruz. Yalova'dan da referandumda büyük oranda bir evet bekliyoruz. Bunun için kendi aramızda da sık sık müzakerelerde bulunuyoruz. Sahada çalışmalarımız son güne kadar sürecek. Halkımızın sağduyusuna inanıyoruz" dedi.

Öztabak'ın ardından söz alan AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise, "Yalova bünyesinde Türkiye'yi barındıran nadide bir ildir. Bir çok ilden gelen vatandaşlarımız ilimizde kardeşlik içerisinde yaşıyorlar. Bu kardeşlik her zaman sürecek. Türkiye önemli bir süreçten geçiyor. Ama unutmayın ki tüm dünya önemli bir süreçten geçiyor. Dünyayı sömürmeye alışmış ülkeler yeni bir planlamanın içerisine giriyorlar. Ama Türkiye artık planlanan değil, planlamalarda karar mekanizması olan bir ülke olacaktır. Artık her söylenene evet diyen bir Türkiye yok. Bundan sonra bölgemizde bir karar verilecekse bu karar mekanizmasında bizde yer alacağız. Biz bu coğrafya da ayakta kalacaksak bunu birlik ve beraberlik, güçlü ekonomi ve istikrarlı bir devlet sayesinde başaracağız. Birlik ve beraberliğimizin ne denli sağlam olduğunu 15 Temmuz'da tüm dünyaya gösterdik. Ekonomimizi rayına koyduk ve güçlendirdik. Dünya ekonomisi sarsılsa da bizi teğet geçer bir hale geldi. Şimdi tıkanmış bu sistemi değiştireceğiz. Ülkemize istikrarlı bir yönetim getireceğiz. 17 Nisan sabahında hep birlikte güçlü ve büyük bir Türkiye'ye uyanacağız" diye konuştu.

"Türkiye'nin geleceğini inşa ediyoruz
Uygulama Oteli'nde ildeki STK'ların temsilcileri ile bir araya gelen Yazıcı ise burada Anayasa değişikliğinin neleri içerdiğini madde madde anlattı. Bundan önceki dönemlerde Cumhurbaşkanları ile Başbakanlar arasında yaşanan sürtüşmeleri hatırlatan Yazıcı, "Birileri kalkıp Recep Tayyip Erdoğan'a bir şey demeyelim de ya ondan sonra diyorlar. Bu değişiklik Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili bir değişiklik değildir. Zaten anayasa var. Bununla idare ediyorsunuz. Neye ihtiyacınız var diyorlar doğru. Bizde bir kardeşlik hukuku var. Bugün Türkiye Cumhuriyeti Genel Başkanı bizim kurucu başkanımız ve liderimiz. Bugünkü genel başkanımız bizim genel başkanımız kurucu arkadaşlarımızdan birisi. Biz erdemliler topluluğu olarak halkın önüne çıktık. Bir kardeşlik hukuku var. Bu çerçevede sürdürüyoruz. Bizden önceki zamanlarda yaşananları hatırlayın. Turgut Özal'ın Kenan Evren'le, Turgut Özal'la Süleyman Demirel'in, Turgut Özal'la Yıldırım Akbulut ve Mesut Yılmaz'ın dönemlerinde yaşanan sorunları hatırlayın. Demirel'le Tansu Çiller'in ve en son Türkiye'ye milyarlarca dolara mal olan Ahmet Necdet Sezer, Ecevit sürtüşmelerini hatırlayın. Buna benzer uyumsuzlukların gelecekte olmayacağının garantisini kim verebilir. Biz bugünü değil geleceği inşa ediyoruz. Bu ülke için hedeflerimiz var. Hayalci değiliz ama hayallerimiz var. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılı için hedeflerimiz var. Ülkemizi dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına getirmek istiyoruz. Fert başına düşen milli gelirimizi 25 bin dolar düzeyine çıkartmak, uluslararası düzeyde en az bir kaç markaya sahip bir ülke durumuna gelmek istiyoruz. Yani biz Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için daha önce yaşanmış sorun alanlarını bu anayasa değişikliği paketi ile tasfiye etmeyi amaçlıyoruz. İşte halkımız bunun kararını verecek" şeklinde konuştu.

Seçim değil tercih yapacağız
16 Nisan tarihinde bir seçimin olmadığını halkın bir tercihte bulunacağını hatırlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "16 Nisan'da bir seçim yok. Bir parti seçmiyorsunuz. Bir karar verilecek. Ya daha önce yaşadığımız sorunlara benzer sorunlar yaşanırsa yaşansın diyeceksiniz. Ya da bu güçlü ülkenin daha da güçlenmesini ve büyümesini istiyoruz, bulunduğu coğrafyaya uygun edilgen değil, etken bir Türkiye istiyoruz diyeceksiniz. Burada fantezi yapma lüksümüz yok. Fantezileri tercih ederek doğru olan bir şeye uzak durma lüksümüz yok. Takdir sizin. İnşallah 16 Nisan'dan sonra Türkiye yeni bir mecraya girer" dedi.

"Avrupa ayrımcılık yapıyor"
 Almanya ve Hollanda ile son günlerde yaşanan gerilime Avrupa üzerinden değinen Gümrük ve Ticaret eski Bakanı, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "Biz dileriz ki Avrupalı dost ve müttefiklerimiz, insanlığın kazanımı, değerleri itibarı ile hassasiyetlerini her zeminde ve her zaman korusunlar. Ama maalesef görüyoruz ki Avrupalılar insanlık değerleri açısından ayrımcılık yapıyorlar. Bunu görmek üzüntü verici. Ne olursa olsun biz arzu ederiz ki Hollanda ya da Almanya olsun; yabancı düşmanlığı, ırkçılık gibi gelişmeleri azaltsınlar. Hollanda ve Almanyalı siyasetçilerin hayır söylemleri dostlukla ve aramızdaki hukukla bağdaşır bir durum değil. Bunu 16 Nisan'dan sonra kendileri de serin kanlı bir şekilde değerlendireceklerdir" dedi.

Yazıcı buradaki programın ardından Gazipaşa Caddesi üzerinde ki Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı. Burada partililerle ve vatandaşlarla sohbet eden Yazıcı daha sonra Halk Eğitim Merkezindeki programa katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.