Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yaz Sezonuna Yetişecek

Yalova Termal Kaplıcalarında bulunan Termal Otelin, 5 yıl önce aslına uygun olarak yapılmaya başlanmasına karşın, yapım çalışmalarında sona gelindiği ve Büyük Termal Otel’in yaz sezonuna yetişeceği aç

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Termal Kaplıcalarında bulunan Termal Otelin, 5 yıl önce aslına uygun olarak yapılmaya başlanmasına karşın, yapım çalışmalarında sona gelindiği ve Büyük Termal Otel’in yaz sezonuna yetişeceği açıklandı.

Tarihi Termal Otel’in 4 yıl süren restorasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Keleş, Yalova Termal Kaplıcaları Tesisleri İşletme Müdürü Abdulbaki Keleş, tarihi Termal Oteli’nin son durumu ve tesislerdeki çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, Yalova’nın turizmdeki gözbebeği tesislerinde son zamanlarda önemli çalışmalara imza attıklarını kaydeden Keleş, Büyük Termal Otel’in yaz sezonuna yetişeceği müjdesini de verdi. Tarihi Termal Otel’in 4 yıl süren restorasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Keleş, “Bir zamanlar Türkiye’nin en ünlü otellerinin arasında yer alan Büyük Termal Oteli inşaatının % 97’lik kısmı tamamlandı. Dış cephe çalışmaları bitmek üzeredir. Geriye sadece iç donanım kaldı. Birkaç ay içinde de bu çalışmaları tamamlayarak otelimizi yaz sezonuna yetiştireceğiz. Termal Oteli’nin hizmete girmesiyle Yalova’ya gelen turist sayısında da önemli artış yaşanacaktır” dedi.

Tarihi dokusu bozulmadan aslına uygun yapılan Termal Oteli’nin son derece modern, kullanışlı ve termal tedavisi ihtiyaçlarına karşılık verebilecek bir tesis olduğunu vurgulayan Keleş, otelin özellikleri hakkında şunları söyledi; “5 yıldızlı otelleri aratmayacak kalitedeki Termal Otelimizde, 4’ü süit ve 4’ü de mini süit olmak üzere toplam 8 süit, 64 oda ve 128 yatak kapasitesi bulunmaktadır. Tarihi mimari yapısı ile turistlerin dikkatini çekecek olan otelimiz de Büyük Önder Atatürk’ün özel odası, hamam ve saunası ziyarete açık şekilde yer almaktadır. Havuz, mutfak, fitness center, 9 adet sauna, kafeterya, 220 kişilik konferans salonu, , çamaşırhane, sığınak, masaj ve oyun salonlarının yer aldığı otelimizde, fizik tedavi üniteleri ve güzellik merkezimizle de Termal’in sağlık iksiri şifalı kaplıca sularını müşterilerimize istifadesine sunacağız. Her türlü ihtiyaca cevap verebilecek konumdaki Tarihi Termal Otel, eskiden olduğu gibi yine turistlerin gözdesi olacak ve Yalova’nın turizmdeki değerini arttıracaktır.”

Yalova Termal Kaplıcaları Tesisleri’nde göreve geldikleri ilk günden itibaren reform niteliğinde çalışmalar sergilediklerini kaydeden Keleş, “Tesislerimizde ilk olarak fuzuli masrafları kestik. Bu doğrultuda tesislerin bulunduğu bölgede yaşayanlara yüzde 50 indirimli kart uygulamasından yararlanan 10 bin kişinin kartlarını iptal ettik. Şu anda indirim kartı olan sadece 700 kişi var. Yaptığımız bu uygulamayla ayda 25-30 bin YTL tasarruf sağladık. Bir diğer önemli çalışmamız da tüm hamamların yenilenmesidir. Uzun yıllar hiçbir şey yapılmayan ve bu yüzden kullanışlığını her geçen gün kaybeden hamamlarımızı tarihi dokusuna zarar vermeden yeniledik ve kalitelerini arttırdık. Bu sayede hamamlara girenlerin sayısı % 40 arttı. Otellerimizde gerekli yenilemeler yapılarak, % 40 olan müşteri potansiyelini % 67’ye çıkardık. Tesislerimize Yalova’nın en iyi serasını kurarak, gelirlerimizi yükselttik. Müşterilerimize daha kaliteli hizmet sunabilmek için personelimize hizmet içi mesleki eğitim veriyoruz. Ayrıca, tesislerimizin tanıtım çalışmalarına büyük özen gösteriyoruz. Gerek fuarlara katılarak, gerekse dizi ve film çekimleri gibi medya unsurları ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini Termal’e çekmeye çalışıyoruz. Yalova Termal Kaplıcaları Tesisleri’ni bu çalışmalar sayesinde kar eder bir kurum haline getirdik. Kendi yağıyla kavrulan tesislerimize geçen yıl 1 milyon 26 bin YTL yatırım yaptık. Bu yıl gelirlerimizin daha da artmasını hedefliyoruz” diye konuştu. Kaplıca tesislerinin kış sezonunda da turistlerin tercihi olmaya devam ettiğini belirten Müdür Abdülbaki Keleş, otellerin hafta içi % 40, hafta sonu ise % 100 doluluk oranına sahip olduğunu söyledi.

Her hafta Perşembe günleri uygulamaya koydukları halk gününe gösterilen ilgiden de memnun olduklarını ifade eden Keleş, “Kaplıcalarımızda Kasım ayı başında haftada bir gün uygulamaya konulan yüzde 50 indirimli halk günü uygulamasına Yalovalı vatandaşların ilgisi büyük. Halkımız bu uygulama sayesinde tüm hamam ve banyolardan indirimli yararlanıyorlar” dedi.

Muhteşem doğa manzarasında kaplıcaların insanları rahatlatan havasını yaşamak ve şifalı sulardan yararlanmak isteyen herkesi Termal Kaplıca Tesisleri’ne beklediklerini kaydeden Keleş, “Termal tesisleri suyunun, sülfat, sodyum ve kalsiyumlu, hipertermal ve hipotonik bir maden suyu olduğu saptanmıştır. Soğutularak içme ve banyo kürü uygulanınca yararlı etkileri söz konusudur. Tesisin, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından yapılan incelemede iç hastalıklar üzerinde tedavi edici etkisinin yüksek olduğu tespit edilmiştir. Karaciğer iltihaplanmasında, siroz hastalığının tedavisinde, safra kesesi hastalıklarının yanı sıra mide ve bağırsak hastalıkları, kabızlık, parazit, hemoroit, şişmanlık tedavileri ile kadın hastalıkları gibi şikayetlere iyi gelmektedir. Şifalı sularının yanı sıra, yeşilin tüm güzelliklerini sergileyen muhteşem manzarası ve kaliteli otelleri ile göz dolduran tesislerimizin, tarihi Kurşunlu, Sultan, Valide hamamları ile gezi, spor, akupunktur, manuel ve kaplıca tedavilerinden de yararlanabilirsiniz. Şehir stresinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalmak ve kaplıcaların şifalı havuzlarında unutulmayacak anlar yaşamak isteyenleri tesislerimize özellikle bekliyoruz”dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.