Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

'Yaşlı İle İletişim' Projesi Uluslararası Kongrede Sunulacak

Dünya Fizyoterapistleri Konfederasyonunun (WCPT),yaşlılarla çalışan fizyoterapistlerin eğitiminde bir dünya müfredatı oluşturmak ve yaşlıların daha önceki sağlık sistemi içinde üzerinde

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Dünya Fizyoterapistleri  Konfederasyonunun (WCPT),yaşlılarla çalışan fizyoterapistlerin eğitiminde  bir dünya müfredatı  oluşturmak  ve yaşlıların  daha önceki sağlık sistemi içinde üzerinde durulmamış ihtiyaçlarını belirlemek amacı ile dünya fizyoterapistlerinin biraraya geldiği Uluslararası Yaşlılarla  Çalışan Fizyoterapistler Derneği (İPTOP) kongrelerinin üçüncüsü İstanbul'da yapılacak.

Yalova Belediyesi'nin de üyesi bulunduğu İPTOP'un, fizyoterapistler arasındaki iletişimi sağlamak, konu ile ilgili sağlık politikalarının oluşturulmasına yardımcı olmak, yeni gelişmeleri yaymak, bilimsel araştırma ve projeleri teşvik etmek, standartların geliştirilmesi için gerekli çalışmaları yapmak ve toplum bilincini oluşturmak gibi temel amaçlar doğrultusunda ilki 2004 yılında İrlanda’nın Dublin kentinde gerçekleştirilen kongrenin ikincisi 2005 yılında Avustralya'nın Melbourne kentinde yapıldı.
 
Kongre ile ilgili bir açıklama yapan Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu,'Yalova'da uyguladığımız 'Yaşlı ile İletişim' projesi uluslararası plartformlarda ilgi uyandırarak incelemeye alınmıştır. Bu amaçla üçüncüsü İstanbul'da düzenlenecek olan İPTOP kongresine davet aldık. Bu kongrede hem projelerimizi anlatma imkanı bulurken kongreye katılan diğer katılımcılarla bilgi alışverişi yapma imkanımız olacaktır' dedi.

Türkiye Geriatri  Fizyoterapistleri Derneği’nin 3-5 Kasım 2006 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen kongrede Yalova Belediyesi adına Sağlık İşleri Müdürü Dr. Metin Sabuncu'nun yapacağı sunumda Toplum Sağlığı Açısından Yaşlılara Yaklaşım adlı oturumda ,”Dünya Sağlık Örgütü Sağlıklı Şehirler Projesi' kapsamında 'Yalova Belediyesi Yaşlı İle İletişim Projesi “ ele alınırken projede gelinen nokta değerlendirilerek yapılan uygulamalar anlatılacak. 3. IPTOP Kongresi 3-5 Kasım 2006 tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze  Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.