Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Yalova’yı Kültür Ve Sanat Başkenti Yapacağız”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 2022 ve 2023 yıllarında gerçekleştirdikleri kültür ve sanat etkinliklerini anlattı. 2024 yılında da aynı tempoyla devam edeceğini ifade eden Tutuk, “Yalova’yı kültür ve sanat başkenti yapacağız” dedi. .

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2023 10:17
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2023 10:17
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Yalova’yı Kültür Ve Sanat Başkenti Yapacağız”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 2022 ve 2023 yıllarında düzenledikleri İbrahim Müteferrika Kültür ve Sanat Sezonu ve 2023 yılında “100’ncü Yıl Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Sezonu” ile yüzlerce etkinliği Yalova halkıyla buluşturduklarını ifade etti. Tutuk, 2024 yılında da yine dolu dolu bir yıl geçireceklerini müjdeledi. Yalova Belediyesi çocuk tiyatrosunda dramanın, müziğin, çocuk destek eğitiminin ve tiyatronun dolu dolu devam ettiğini söyleyen Tutuk, gençler ve çocuklarla aralarında çok iyi bir diyalog olduğunu, onların isteklerine göre etkinlikler düzenlediklerini, onlara parklar, kaykay pistleri ve çocuk oyun alanları yaptıklarını anlattı. Gençlerin ve çocukların fikirlerine de çok önem verdiklerini ifade eden Tutuk, “Bu güzel kenti daha yaşanılır bir hale getirip anahtarı onlara vereceğiz” dedi.

Kültürel faaliyetlerine 2022 yılında çok güzel bir ivme kazandırdıklarını, İbrahim Müteferrika Kültür ve Sanat Sezonu adı altında önemli etkinliklere imza attıklarını belirten Tutuk, “Yüzlerce tiyatro oyunu, söyleşi, gösteri, konser ve etkinliği Yalova halkı ile buluşturduk. Her mahalle de çocuk etkinlikleri düzenledik. Bu inanılmaz bir memnuniyete neden oldu” diye konuştu.

Bu geleneği sürdürerek 2023 yılında yani Cumhuriyetin 100’ncü yılında Yüzüncü Yıl Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Sezonu adı altında yeni bir sezonu başlattıklarını söyleyen Tutuk, “Bu yıl da çok sayıda söyleşi, tiyatro, konser, çocuk etkinlikleri gerçekleştirildi. Halen de devam ediyor. 7’den 77’ye bu ilde yaşayan herkesi kapsayan sanatsal ve kültürel etkinlikler düzenliyoruz. 2024 yılında da yine dolu dolu bir yıl geçireceğiz” dedi.

Yalova’nın her alanda olduğu gibi kültürel ve sanatsal alanlarda da ilerlemesini hedeflediklerinin altını çizen Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, “Yalova’mızı kültür ve sanatın başkenti yapacağız” ifadesini kullandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.